www.yuryev-rn.dp.gov.ua
ГОЛОВНА СТОРІНКА МАПА САЙТУ ДОПОМОГА Середа, 20 березня 2019 року
Що нового на сайті ?

Архів публікацій
Юр’ївський район >> Новини
Інформаційний бюлетень №12 від 30.04.2015
Версія для друку Написати листа

1-2 ТРАВНЯ – ДЕНЬ МІЖНАРОДНОЇ СОЛІДАРНОСТІ ТРУДЯЩИХ

Шановні жителі Юр’ївщини!
Прийміть найщиріші вітання зі святом праці і весни – Днем міжнародної солідарності трудящих. Сьогодні багато в чому змінюється ставлення до історичних подій та святкових дат. Але Перше травня, як і раніше, залишається святом, яке уособлює прагнення країни, громадян, влади до порозуміння та єдності, святом людини праці – кожного, хто своїми справами примножує багатство країни і рідного краю.
Кожен з вас своєю працею, стремлінням до кращого, до миру і злагоди створює основу для позитивних змін. Саме в цьому ми вбачаємо запоруку благополуччя сьогодні і гарантію щасливого майбутнього.
Головним пріоритетом для органів влади було і залишається вирішення соціальних проблем мешканців району, підвищення життєвого рівня населення. Ми впевнено стоїмо на цьому шляху: своєчасно виплачується заробітна виплата працівникам бюджетної сфери, пенсії, соціальні виплати.
Тож нехай чудове свято Весни, Миру й Свободи надихає всіх нас на творення добробуту та щасливого майбутнього. Від усього серця бажаємо вам оптимізму, впевненості, наснаги у роботі, солідарності, нових здобутків на благо України!

В.о. голови райдержадміністрації - О.М.ШАПОВАЛ Голова районної ради - О.М.БУРЯКШАНОВНІ ВЕТЕРАНИ, ГЕРОЇ ФРОНТУ І ТИЛУ, ДІТИ ВІЙНИ!


Прийміть щирі та сердечні вітання з нагоди 70-ї річниці Перемоги над нацизмом у Європі та 70-ї річниці завершення Другої світової війни.
День Перемоги займає почесне місце в історії нашого народу. Він уособлює в собі стійкість, мужність та волелюбний дух наших співвітчизників, які у жорстокій боротьбі ціною величезних жертв відстояли свободу і незалежність нашої Батьківщини, врятували світ від фашистського поневолення.
Все менше серед нас тих, хто зі зброєю в руках кував цю Перемогу, хто дні і ночі мерз в окопах, долав тисячі кілометрів пішки на безконечних дорогах війни, хто зветься гордим ім’ям – ВЕТЕРАН.
Ми в неоплатному боргу перед ними, живими і полеглими, хто зробив можливе і неможливе для досягнення Перемоги у тій страшній війні. Вклонімося сьогодні їхній сивині, їхнім нагородам і зраненим серцям!
Святий обов’язок органів влади, кожного жителя нашого району – дбати про тих, хто здолав воєнне лихоліття, оточити їх турботою, зробити усе можливе для покращення їхнього пенсійного і медичного обслуговування, забезпечення соціального захисту.
Доземний уклін вам і сердечна подяка, наші сивочолі визволителі! Хай загальна любов, увага й тепло супроводжують вас усюди і завжди – ви це заслужили сповна
В.о. голови райдержадміністрації - О.М.ШАПОВАЛ Голова районної ради - О.М.БУРЯК
Про головне…
РЕФОРМА МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ В ОБГОВОРЕННІ

21 квітня 2015 року в залі засідань Юр’ївської районної ради Дніпропетровської області відбувся семінар для сільських голів, керівників комунальних закладів, структурних підрозділів районної державної адміністрації та органів державної влади на тему: «Реформа місцевого самоврядування. Формування спроможної територіальної громади».
Під час семінару розглядались та обговорювались питання про основні етапи реформування місцевого самоврядування та територіальної організації України, цілі та завдання децентралізації влади, порядок та механізм впровадження реформи в дію, перспективні моделі організації влади на місцях, етапи реалізації Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад», фактори, що впливають на формування спроможних територіальних громад.
Найбільше дискусій викликало питання перспективної моделі формування спроможних територіальних громад в межах Юр’ївського району. За пропозицією голови районної ради Буряка О.М. на обговорення було винесено 2 варіанти щодо формування об’єднаних громад. Перший варіант передбачає створення 3-х об’єднаних територіальних громад з адміністративними центрами в смт Юр’ївка, с. Новов’язівка та с. Чернявщина, другий – створення однієї об’єднаної територіальної громади, куди мають ввійти всі населені пункти району з адміністративним центром в смт Юр’ївка. Обидва варіанти мають як свої переваги та недоліки. Голови сільських, селищної ради висловили власні погляди на порядок проведення реформи та її результати.
За результатами обговорення було вирішено в найближчий час підготувати фінансові обрахунки щодо бюджетів перспективних моделей об’єднаних територіальних громад, кадрові, демографічні та інфраструктурні показники майбутніх територіальних громад. Сільським, селищному головам запропоновано провести на місцях громадські обговорення питання об’єднання територіальних громад та до 30 квітня 2015 року надати до районної ради власні пропозиції.

Ільченко І.В., начальник відділу правового забезпечення діяльності районної ради
ТРЕНІНГОВА ПРОГРАМА ДЛЯ ВНУТРІШНЬО ПЕРЕМІЩЕНИХ ОСІБ

Україна перебуває у стані неоголошеної війни. Зміни в суспільстві та проведення АТО призвели до вимушеного переселення великої кількості осіб зі Сходу країни. Тому і виникає необхідність проводити зустрічі з вимушеними переселенцями, щоб допомогти у складній ситуації.
10 квітня 2015 року в залі засідань Юр’ївської районної ради благодійним фондом «Горєніє» в рамках реалізації проекту «Всебічна стабілізаційна підтримка внутрішньо переміщених осіб та постраждалого населення в Україні», що впроваджується Міжнародною організацією з міграції за фінансової підтримки Європейського Союзу, було проведено тренінг із самозайнятості для внутрішньо переміщених осіб.
Мета заходу – допомога переселенцям в адаптації на новому місці, набуття досвіду з зайняття підприємницькою діяльністю.
Учасники, які успішно пройшли навчання, отримають безкоштовні консультації з метою підготовки бізнес-планів для започаткування власного дрібного підприємництва. У разі успішного захисту бізнес-плану, перед комісією у складі представників Міжнародної організації з міграції, учасники отримають професійне обладнання, інструмент або інші активи для провадження самозайнятості, або можливість навчання на професійних курсах для отримання нової спеціальності або підвищення вже існуючої.
Потєєва І.Г., начальник відділу з організаційного забезпечення діяльності районної ради

МИ МАЄМО ПАМ’ЯТАТИ ПРО ЧОРНОБИЛЬ
26 квітня 1986 року вибух Чорнобиля сколихнув світ, закарбувавши в пам’яті людства дату жахливої техногенної катастрофи. Сталася трагедія, увесь обсяг негативних наслідків якої дедалі чіткіше усвідомлюється з плином часу.
Серед усіх трагедій, які пережило людство, Чорнобильська катастрофа не має аналогів за масштабами рукотворного забруднення екологічної сфери, негативного впливу на здоров’я, психіку людей, їх соціальні, економічні і побутові умови життя.
Через 29 років після аварії залишаються без відповіді багато запитань, що торкаються медичних, екологічних і соціально-економічних наслідків цієї катастрофи.
З нагоди цієї скорботної дати в смт. Юр’ївка відбулось урочисте покладання квітів до пам’ятного знаку ліквідаторам аварії на Чорнобильській АЕС за участю заступника голови Юр’ївської районної ради Борисенка Ю.В., помічника Народного депутата Самоїщенка Ю.В., керівників підприємств і організацій, учасників ліквідації аварії на ЧАЕС та учнівської молоді.
Ми схиляємо голови перед пам’яттю загиблих у цій боротьбі. Ми закликаємо зберігати пам'ять Чорнобиля і шанувати мужність тих співвітчизників, хто живе сьогодні з нами. Ми увійшли до нового століття, але не залишили Чорнобиль у минулому віці.
Ми маємо пам'ятати про Чорнобиль та робити все, щоб більше в жодній частині світу не повторилася ядерна катастрофа.
Юр’ївська райдержадміністрація

Новини селищної ради

« …ЯК НЕ ПИШАТИСЯ МЕНІ ТОБОЮ, СЕЛИЩЕ КОХАНЕ…»
На Дніпропетровщині, де сонце встає
Там Мала Тернівка водою виграє
Пишним цвітом розквітає найродючіша земля
Все це рідне, все це миле, все це – Юр’ївка моя
Юр’ївка… Рідний край… Батьківщина-мати… Заповітна земля батьків і матерів. Ти не забута в пам’яті, одвічна в серці…
В рідному краї ми з дитячих літ пізнаємо рідну природу і, потім, все життя схиляємось перед її красою і силою. Невідворотно кличе нас задумливе шелестіння старих дерев, сріблясте брижіння річки Мала Тернівка, ставків, мирний передзвін золотих пшеничних нив, рясні садки біля сільських будинків.
До останніх днів життя ми незабутньо любимо неширокі вулиці рідних сіл, його вечорові вогні під зоряним небом, привітний гуркіт тракторів та автомобілів. Тут ми навчалися співучій рідній мові, пізнали радість трудового життя, дізналися про наші чудові, задушевні пісні – душу рідного народу.
Юр’ївська селищна рада розташована в центральній частині Юр’ївського району Дніпропетровської області вздовж берегів річки Мала Тернівка.
З 1957 р. Юр’ївська селищна рада віднесена до категорії селищ міського типу.
Територія селищної ради – 13582 га
До Юр’ївської селищної ради відносяться такі населені пункти:смт. Юр’ївка, с.Бразолово, с.Новогригорівка, с.Українське, с.Івано-Межерецьке, селище Жемчужне.
На території ради чисельність населення – 3162 чол. Кількість організацій – 45. Торгівельних точок – 17. Фермерських господарств – 19.
Часом заснування смт. Юр’ївка дослідники-краєзнавці вважають ХУП століття. Перша згадка про місце, де нині розташована Юр’ївка, відноситься
десь до 1700 року, коли запорізький козак Дорош влаштував перший зимівник, котрий згодом назвався хутором, а за тим селом Мала Тернівка.
В 1777 року місцевість, де знаходилось село Мала Тернівка, на значному просторі, дісталася від імператриці Катерини П в рангову дачу товаришу губернатора Азовської губернії, надвірному раднику Георгію Гавриловичу Герсеванову, котрий в пам’ять свого імені заснував слободу Юр’ївку, де через п’ять років проживало 300 душ: 170 чоловіків і 130 жінок.
В матеріалах Новомосковського монастиря сказано: «В 1777 году вся эта местность на значительном пространстве земли досталась в ранговую дачу Азовской губернии губернаторскому товарищу, надворному советнику Г.Г. Герсованову. В силу правил на ранговую дачу, на отведенной земле основал на память своего имени слободу Юрьевку, заселив ее народом семейным и оседлым…» Так поселення одержало назву, а разом з назвою і кріпосницьку неволю.
Історичні пам’ятники: Меморіальний комплекс і братська могила, пам’ятник воїнам-афганцям, пам’ятник жертвам Чорнобильської АЕС, пам’ятник Леніну, в с. Новогригорівка знаходиться Братська могила.
Видатні особистості: Герой Радянського Союзу - Дмитро Павлович Запорожченко та Герой соціалістичної праці – Володимир Тимофійович Мирошниченко.
Голова Юр’ївської селищної ради – Довбиш Володимир Іванович, який обирається громадою вже три скликання. Всю свою роботу націлює на покращення життя та добробут територіальної громади. Вже не один рік підтримують селищного голову та допомагають в роботі заступник голови виконкому Кищенко Валентина Володимирівна, яка віддала 31 рік свого життя роботі в органах місцевого самоврядування, а також секретар селищної ради, обираєма три скликання, Зайцева Людмила Володимирівна.
За останні 5 років в селищі Юр’ївка газифіковано вулицю Чапаєва, вул. Запорожченка. Мешканці цих вулиць дуже вдячні селищному голові Довбишу В.І.
Побудовано 2 теплогенераторних: для ДНЗ «Пролісок» та районного Будинку культури. Збудовано ігровий майданчик в парку селища, куди залюбки збігаються малята селища.
Проведено реконструкцію КНС, каналізаційних мереж та частково виконані роботи по очисним спорудам. Збудовано Полігон твердих побутових відходів для вивозу сміття жителям Юр’ївської селищної ради та сусідніх сіл. Відновлено вуличне освітлення по вулицях всіх сіл, які входять до селищної ради.
Реконструйовано пам’ятник чорнобильцям, Меморіалу загиблим воїнам та збудовано пам’ятник афганцям в парку селища.
Відремонтовано приміщення Юр’ївської селищної ради.
Збудовано Меморіальний комплекс Героя Радянського Союзу Запорожченка Д.П. та Героя України Муравченка Ф.М.
Залюбки відвідують ДНЗ «Пролісок» сотня малят, яких виховують кваліфіковані вихователі.
В приміщенні ДНЗ «Пролісок» проведена заміна вікон, відремонтовано ганки, реконструйована система водопостачання, відремонтовано музичний зал.
По вулицях населених пунктів реконструйована система освітлення.
Збудовано полігон твердих побутових відходів для вивозу сміття жителями Юр’ївської селищної ради та сусідніх сіл.
Тісно співпрацює з селищною радою Рада ветеранів, яку очолює Донцова Світлана Микитівна. Всі біди та проблеми, які виникають в людей похилого віку, доводить до селищного голови Довбиша В.І., який вміло вирішує.

Окрасою селища є реконструйований торгівельний центр «Славутич» в якому можна придбати продовольчі та промислові товари, напівфабрикати.
Відкрита стоматологічна поліклініка, якою завідує кваліфікований майстер своєї справи Сайгак М.О.
За багаторічну працю на розвиток селищної ради, землякам присвоєно звання «Почесний громадянин» і ними вважаються: Муравченко Федір Михайлович, Пологойко Надія Василівна, Громадський Федір Павлович, Буряк Олександр Миколайович, Хмара Поліна Самійлівна, Сукоркіна Марія Денисівна, Профатілов Петро Йосипович, Профатілова Ніна Василівна, Сердечний Микола Олександрович, Мороз Іван Миколайович, Шинкарук Ганна Михайлівна, Семеренко Олександр Федорович (посмертно), Солонець Надія Володимирівна, Орєхов Володимир Павлович, Федянович Андрій Федорович, Буряк Микола Петрович (посмертно), Турченко Сергій Єгорович, Біловол Олександр Григорович, Сердюк Лідія Іванівна, Стукан Павло Якович, Чорноус Надія Петрівна, Чередниченко Людмила Олексіївна, Скриль Наталя Василівна, Климушка Надія Карпівна, Лобас Ніна Олексіївна.
За виконання свого громадянського обов’язку по захисту територіальної цілісності України та відстоюючи її свободу і незалежність, враховуючи високий патріотизм, відданість своїй Батьківщині, сесія селищної ради за № 596-56/VI від 15.01.2015 р. присвоїла звання «Почесного громадянина» та занесла в «Книгу пошани» таких громадян Юр’ївської селищної ради: Лобко Юрій Вікторович , Кандаур Павло Юлійовичо, Коваль Віктор Вікторович, Кузюк Ігор Дмитрович, Продан Іван Сергійович, Щербина Роман Анатолійович, Мартиненко Юрій Євгенійович, Акименко Микола Юрійович, Кучеренко Андрій Миколайович, Бойко Олександр Сергійович, Письменний Олег Віталійович, Пономаренко Євген Володимирович, Кучерявий Олексій Олександрович.
Добрими словами хочеться згадати керівників – ветеранів, які зі своєї комсомольської юності працюють на користь територіальної громади. Це Шума Микола Богданович - головний лікар місцевої районної лікарні, Орєхов Володимир Павлович - директор ПТУ-81, Скриль Наталя Василівна – директор районного центру зайнятості, Буряк Олександр Миколайович - корінний житель селища, районний депутат, який все своє життя дбає про добробут земляків, Погосян Ваграм Айказович – керівник сільгосппідприємства «Агро-Ширак», який не байдужий до проблем селища, допомагає у їх вирішенні. Сердюк Лідія Іванівна – завідуюча Новогригорівським ДНЗ «Оленка», давно своє серце віддала дітям і є прикладом для своїх колег та односельців, Гаркуша Тетяна Олексіївна – завідуюча Новогригорівським ФАПом, яка цілодобово дбає про здоров’я односельців.
Також зі словами вдячності треба згадати Федянович Надію Миколаївну – завідуючу Юр’ївського ДНЗ «Пролісок», завзяту, енергійну, за якою сміло йде підпорядкований колектив, Сибіль Наталю Віталіївну – керівника Пенсійного фонду в Юр’ївському районі, добру, тактовну, розумну. Не байдужа до людських проблем і начальник УПтСЗН Болдарєва Лариса Анатоліївна, яка вирішує їх та допомагає людям, яким іноді так потрібна увага та добре слово. Великі надії покладаємо на нещодавно призначену директором Юр’ївської СЗОШ І-ІІІ ступенів Луценко Тетяну Станіславівну. Рада ветеранів при Юр’ївській селищній раді, яку очолює Донцова Світлана Микитівна, завжди тримає на увазі кожну пристарілу людину та дбає про її спокійну старість. В цьому рада ветеранів тісно співпрацює з селищною радою.
В тісній співпраці з селищною радою працюють депутати селищної ради, обранці територіальної громади. Необхідно відзначити роботу таких депутатів, як Федянович К.В., Біловол О.Г., Лаптінов А.О., Стукан П.Я., Брьохова С.М., Сердюк Л.І., Товста О.Г.
Всі намічені завдання Юр’ївської селищної ради виконуються завдяки розумінню та тісній співпраці з сільськогосподарськими та приватними підприємствами і бюджетними організаціями на користь територіальної громади.

Колектив селищної ради

ЮР’ЇВСЬКИЙ ЦЕНТР ПЕРВИННОЇ МЕДИКО – САНІТАРНОЇ ДОПОМОГИ
01.11.11 року, рішенням сесії Юр’ївської районної ради, був створений районний комунальний заклад «Юр’ївський центр первинної медико – санітарної допомоги», якому підпорядковано 5 амбулаторій загальної практики сімейної медицини, 3 фельдшерсько – акушерські пункти та 12 фельдшерських пунктів. Головним лікарем центру є Трофимук Світлана Володимирівна. Станом на 1.04.15 року в амбулаторіях загальної практики сімейної медицини району працює 13 лікарів, з них 5 лікарів загальної практики сімейної медицини, 1 лікар – терапевт, 5 лікарів – стоматологів, 45 середніх медичних працівників. Шляхом реорганізації стаціонарних відділень дільничних лікарень в амбулаторіях району створені денні стаціонари на 18 ліжок, на яких в 2014 році проліковано близько 1000 осіб. Кожна амбулаторія району забезпечена легковим автомобілем для обслуговування викликів (2 автомобіля «НИВА» амбулаторії отримали у 2012 році за кошти державної субвенції), придбано медичне обладнання ( в тому числі лабораторне для Вербуватівської та Юр’ївської амбулаторій), що дає змогу сімейним лікарям більш якісно проводити прийом пацієнтів. За кошти обласної субвенції проведено поточні ремонти в закладах первинного рівня (замінено вікна в Юр'ївській амбулаторії, відремонтовано кабінет сімейного лікаря Новов'язівської амбулаторії, встановлено пандус для людей з обмеженими фізичними можливостями у Варварівському фельдшерсько – акушерському пункті та ін.).
Розвиток первинної медико – санітарної допомоги, інституту сімейних лікарів в районі сприяє поглибленому вивченню захворювань у дорослих та дітей з моменту створення сім'ї, що дозволяє виявити ряд причинних факторів, що впливають на виникнення захворювання: медико – соціальні, генетичні (спадкові), психологічні та ін.. За 2014 рік лікарями загальної практики сімейної медицини зареєстровано 28900 відвідувань пацієнтів (2013рік – 30285), що на 2258 відвідувань менше, ніж в 2013 році, з них дітей до 18 років включно – 8250 (2013 – 9052). Вдома лікарі відвідали 2826 пацієнтів (2013 - 2489), що на 337 осіб більше, ніж за 2013 рік. Профілактичних патронажів до дітей віком до 14 років зареєстровано – 525 (2013 – 495). За 2014 рік народилося 147 немовлят (показник 12,4),що на 0,1 менший ніж за 2013 рік, померло 232 осіб (показник 19,6),що на 0,9 більший ніж за аналогічний період минулого року, природній рух становить – 7,2 (2013рік - 6,2). Також померло 4 дітей, з них 3 до 1 року. Показник малюкової смертності – 19,5; 2013 рік – 0.

У 2014 році проведена робота щодо профілактичного обстеження, лікування та оздоровлення ветеранів війни. Підлягало оглядам 407 ветеранів, оглянуто лікарями 388, в тому числі немобільних – 38. Стаціонарно оздоровлено 64 ветерани, у відділеннях Дніпропетровського госпіталю ветеранів та інвалідів війни - 32. На виконання розпорядження голови обласної державної адміністрації від 13.03.2014 року №Р–146/0/3-14 «Про затвердження Порядку використання у 2014 році субвенції з обласного бюджету місцевим бюджетам на забезпечення безоплатними медикаментами інвалідів та учасників бойових дій періоду Великої Вітчизняної Війни» лікарями району видано 90 пільгових рецептів 22 особам на загальну суму 4 тис. 293 грн.
В 2014 році функціонувало 7 медичних програм, заходи яких були направлені на підвищення якості медичного обслуговування населення, підтримку соціально – незахищених пацієнтів, захист прав інвалідів.
На виконання вищезазначених заходів районних програм в 2014 році здійснено наступне фінансування:
- Закупівля препарату туберкуліну для профілактичного обстеження дитячого населення на туберкульоз – 29тис.600 грн.
- Соціальна підтримка хворих на туберкульоз – 3 тис. грн. 10 хворих на протязі 4 місяців отримували харчові набори;
- Придбання вакцини проти грипу з метою зниження захворюваності серед працівників соціальної сфери, дітей – сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, частохворіючих дітей. Вакцини придбана на загальну суму - 19 тис. 900грн., щеплено - 100 осіб.
- Придбання допоміжніх медичних засобів для хворих на туберкульоз (вітаміни, гепатопротектори та ін.- 2 тис. 900 грн..).
- Забезпечення дітей – інвалідів району пільговими рецептами – ліки отримали – 13 дітей на загальну суму 4 тис. 741 грн.
- Закупівля тест – смужок для визначення рівня глюкози крові 900 шт. на загальну суму – 4 тис. 588 грн..
- Придбання наркотичних засобів для знеболення онкологічних хворих – 4 тис. 380 грн. для 4 тяжкохворих пацієнтів.
- Придбання препаратів для надання невідкладної медичної допомоги населенню району - 8 тис. грн.
ВАЖЛИВІ АКЦЕНТИ СЬОГОДЕННЯ
На території Юр’ївської селищної ради працює 1213 чоловік, чисельність пенсіонерів 823 особи.
Пенсійний фонд давно вийшов за межі установи, що опікується винятково людьми похилого віку. Можна з упевненістю сказати, що усе доросле населення взаємодіє з Пенсійним фондом. Адже ми обслуговуємо, як пенсіонерів, так і застрахованих осіб, персональні дані на кожного з яких накопичуються в Єдиному державному реєстрі застрахованих осіб. Останні рано чи пізно також звернуться до нас за пенсійними виплатами, тож наше завдання контролювати, щоб роботодавці не позбавляли їх права на гідну старість.
Бути працівником Фонду – це відповідальна і почесна місія одночасно, адже за кожною літерою та цифрою документів, з якими працює фахівець, стоять живі люди – як пенсіонери так і працюючі, які очікують на справедливу оцінку їхнього трудового вкладу в розбудову держави.
Актуальною темою сьогодення є недопущення виплати заробітної плати у «конвертах», реалізація гарантій оплати праці та організація заходів недопущення виникнення заборгованості з виплати заробітної плати.
Нелегальна заробітна плата послаблює соціальний захист працівників, тому легалізація заробітної плати, прихованої зайнятості на сьогодні є одним з найпріоритетніших напрямків роботи державних службовців.
Працівник, який отримує зарплатню в «конверті», виявляється повністю беззахисним перед роботодавцем. Усна домовленість жодним чином не фіксується юридично, роботодавець сплачує стільки, скільки вважає за потрібне і доти, поки вважає за потрібне. Працівник не має жодних доказів на підтвердження дійсного розміру своєї заробітної плати та трудового стажу.
Дуже важливо, щоб громадяни усвідомили, що їх згода отримувати зарплату в «конвертах» позбавляє їх соціальних гарантій: права на відпустку, права на оплату лікарняного листа, отримання допомоги по вагітності та пологам, права на достроковий вихід на пенсію, тощо. Адже пенсію вони матимуть тільки з офіційно нарахованої суми заробітної плати.
Якщо сума нарахованої заробітної плати, з якої сплачені внески, менша за мінімальний рівень, страховий стаж становить неповний місяць і обчислюється пропорційно заробітній платі.
Своєчасна і повна сплата платежів у Пенсійний фонд України, а також забезпечення заробітною платою працівників не менше мінімальних соціальних стандартів – це обов’язок роботодавця щодо соціального захисту своїх працівників.
Ефективність діяльності пенсійної системи залежить від багатьох складових чинників. Головним з яких – є спроможність цієї системи своєчасно і в повному обсязі виплачувати пенсії. Не зважаючи на складну економічну ситуацію в країні пенсіонери нашого району відчувають стабільність в отриманні пенсій.
Н.В.Сибіль начальник управління Пенсійногофонду України в Юр’ївському районі
СУЧАСНІЙ ГРОМАДІ – СУЧАСНІ ПОСЛУГИ
Юр’ївська районна бібліотека заснована в 1933 році. З повоєнних років і дотепер знаходиться в приміщенні за адресою смт.Юр’ївка, вул. Леніна, 65.
Йшли роки, змінювались вимоги до роботи бібліотек, але пріоритетом для працівників було і залишається задоволення інформаційних потреб кожного жителя нашої громади, розвиток кожного з них як духовно-повноцінної, творчої особистості, створення умов для самоосвіти, самовдосконалення.
Послугами бібліотеки користуються всі верстви населення: учні, студенти, працююча молодь, люди середнього віку, пенсіонери. З минулого року працюємо з новою категорією користувачів - вимушеними переселенцями, що потребують особливої уваги.
Працівники Юр’ївської районної бібліотеки не залишають поза увагою жодної події в житті свого рідного населеного пункту, оперативно влаштовують або приймають активну участь в масових заходах, залучають до них жителів своєї громади.
Особливого імпульсу інноваційному розвитку бібліотеки надав проект “Бібліоміст”. Перемога у ІІІ раунді Всеукраїнського конкурсу “Організація нових бібліотечних послуг з використанням вільного доступу до мережі Інтернет” в 2012 році надала можливість обладнати Інтернет-центр для користувачів. На сьогоднішній день кожен відвідувач бібліотеки має можливість безкоштовно користуватись Інтернетом, послугою WI-FI.
Тематика запитів різноманітна: освіта і самоосвіта, пошук роботи, нове в законодавстві, реєстрація на ЗНО, в чергу до дитячого садочка та ін.. Освоєнню методів пошуку інформації сприяють індивідуальні консультації та тренінгові заняття “Інтернет для початківців”, що надаються працівниками відділу обслуговування.
З появою в бібліотеці комп’ютерів, з’явились і нові форми роботи: вебінари, віртуальні екскурсії, мультимедійні презентації та ін..
Юр’ївська районна бібліотека є учасником Мережі пунктів доступу громадян. Завдяки цьому пункту будь-який громадянин без обмеження може ознайомитись як з законодавчою базою нашої держави, так і з постановами та рішеннями районних органів влади та місцевого самоврядування.
В 2013 році відбулось урочисте відкриття при бібліотеці Центру слов’янської писемності та культури. Його робота є дуже насиченою. Тут відбуваються літературно-мистецькі свята для всіх категорій користувачів з нагоди ювілеїв видатних особистостей, засідання за круглим столом за участі керівників районних організацій та служб, години скорботи, вшанування ветеранів війни та праці, години духовності з настоятелем Свято-Георгіївського храму о.Олексієм. Від імені колективу районної бібліотеки висловлюю щиру подяку отцю Олексію за подароване Центру “Євангеліє від Марка”.
Гостем Центру Слов’янської писемності та культури був і Митрополит Дніпропетровський і Павлоградський Іриней. Відбулась змістовна розмова про моральні цінності православного християнства.
Останнім часом формат роботи бібліотеки значно змінився. Ми вийшли на вулицю, вивчили бажання наших потенційних користувачів, запропонували їм нові форми масових заходів: пізнавально-розважальні ігри, квести, флешмоби, майстер-класи та ін. Колектив бібліотеки вважає, що мало забезпечити користувачеві одержання необхідних знань, важливо сприяти тому, щоб ці знання використались.
Юр’ївська центральна районна бібліотека приєдналась до акції “Всеукраїнська молодіжна бібліоніч”, ініційованої Державною бібліотекою для юнацтва: молодь з великим задоволенням приймала участь в літературно-краєзнавчому квесті “Історія, закарбована в книзі”, любителі фантастики переглянули фільм “Обитаемый остров”, за сценарієм українських письменників Марини та Сергія Дяченків. Для тих, хто любить власноруч створювати гарні речі, працював майстер-клас “Подарунок власноруч”, де бажаючі мали змогу навчитися виготовляти квіти з цукерок. Заходи супроводжувала книжкова виставка “Книгою призначена зустріч”. Цього ж дня відбувся флешмоб “Ми за мир”.
В нових соціокультурних умовах модернізація інформаційної діяльності виводить бібліотеку на вищий рівень. В соціальній мережі Facebook створено сторінку Юр’ївська районна бібліотека, де систематично висвітлюється інформація про заходи, влаштовані як в бібліотеці, так і за її межами.
Значна кількість наших користувачів вважають читання засобом відійти від повсякденних життєвих проблем і знайти душевне заспокоєння, що цілком закономірно при існуючому соціальному напруженні, а високий духовний та інтелектуальний потенціал працівників Юр’ївської центральної районної бібліотеки робить її центром громадського спілкування, тим духовним середовищем, в якому всі почувають себе комфортно.
Директор КЗ “Юр’ївська РЦБС” С.В.Лобунько

Волонтерський рух Юр’ївщини
ПІДСУМОК РОБОТИ ВОЛОНТЕРСЬКОГО РУХУ НА ЮР’ЇВЩИНІ !

За час існування волонтерського руху з 6 липня 2014року по 30 березня 2015 року при Юр’ївській районній організації ветеранів України Дніпропетровської області було зібрано і передано в зону АТО 190 тис.грн.( на цю суму закуплені бронежилети,каски, маскувальні костюми, ліки) та 55,5 тон продуктів. Відремонтовано 5 машин БТР (господарства ТОВ «Агросфера», СФГ «Зоря», ТОВ «Лан», ТОВ «Агросвіт»,) та машину «Газель» ТОВ «Агрохімциклон». Придбано та відправлено: 10 комплектів спальних мішків, 1 бензопилу, 6 буржуйок, 20 пар берців. Вербуватівською, Юр’ївською, Варварівською та Жемчужнянською школами пошито 4 маскувальні сітки та маскувальні костюми «Кікімора». Бюджетними установами району, працівниками райдержадміністрації та районної ради надано грошову та продуктову допомогу міській лікарні№4 м.Павлограда та обласній клінічній лікарні ім..Мечнікова м.Дніпропетровськ. Виражаємо слова вдячності волонтерам району Ільченко Олександру, Бровко Олександру, Кравченко Андрію, Маловік Світлані Миколаївні, Засядько Олександру Васильовичу та всім волонтерам по сільським та селищної радам, хто надавав посильну допомогу!Особливі слова вдячності нашим керівникам агропідприємств: Зоренко В.Г., Грицишину І.Я., Грицишину Р.Я., Маловіку С.В., Книшу І.П., Гудожнику Л.В.,Буряку І.О., Хохлову В.В., Опанасенко О.І., Сарнову В.А., Скирді І.А.
Допомога надана 93-механізованій бригаді, 39 територіальному батальйону, 25 окремій повітряно-десантній бригаді, 2-танковій роті, бійцям аеропорту м.Дніпропетровська, мобілізованій роті військової частини 3036 м.Павлоград. В свою чергу наші захисники передають всім велике «Дякую» і тверде « Україна переможе!»
Головний волонтер району Ільченко Олександр 23.03.2015 року мобілізований до лав Збройних Сил України і зараз проходить навчання в підготовчому центрі Широколанівського полігону Миколаївської області с. Ульянівка. Побажаємо Олександру гарної служби на благо нашої неньки України та з нетерпінням чекаємо повернення додому.
Координаційний штаб волонтерського руху

Новини аграріїв
ФЛАГМАН НА АГРАРНІЙ НИВІ ЮР’ЇВСЬКОГО РАЙОНУ

Українська земля здавна славиться своєю родючістю та врожайністю, вона - багатство нашого народу, рідна мати - годувальниця. Щоб її безкраї поля приносили людям прибуток, необхідно вкладати в землю максимум любові та щоденної праці. Тоді її віддача буде повноцінною, а врожайність найбільшою. Саме за таким принципом працює товариство з обмеженою відповідальністю СП Агросфера», яке 1 квітня відзначило 15-річчя з дня заснування. Підприємство розпочало свою роботу з виробництва хлібобулочних виробів, а сьогодні - це високорозвинуте господарство з вирощування зернових, технічних культур, розведення свиней, надання сільськогосподарських послуг, переробки продукції.
Господарство завжди має хороші показники у вирощуванні сільськогосподарської продукції, займає одне із перших місць в районі. Найважливішою метою діяльності «Агросфери» є збільшення виробництва сільськогосподарської продукції, підвищення якості та зниження витрат на її виробництво. Це дозволяє рухатися далі, дбаючи як про розвиток господарства, так і про добробут кожного його працівника.
Нині у обробітку в підприємства майже 2300 гектарів орних земель. «Агросфера» успішно розвиває рослинницьку галузь. Стратегічними культурами в агрофірмі є озима пшениця, ячмінь, кукурудза, соняшник.
Одним із пріоритетних напрямків роботи товариства є галузь тваринництва, зокрема свинарство. Реконструюються ферми, встановлюється сучасне обладнання, створюються відповідні побутові умови для персоналу.
У складі підприємства працює 5 виробничих підрозділів, а саме: тракторна бригада (головний інженер Довбак О.В., бригадир Довгопол В.В.), тік (завідуючий Легкоступ І.І.), ферма по вирощуванню свиней (Карпік В.С., Гладуш В.М.), м’ясний цех по виробництву напівфабрикатів (Огло М.М.), бухгалтерсько-фінансовий блок (Лелека І.І.). У кожного виробничого підрозділу своя робота, але всі разом – вони дружна, велика родина, яка щоденно працює на спільний результат.
З 1994 року по березень 2014 року підприємство очолював генеральний директор Буряк Олександр Миколайович. Сьогодні господарство очолює молодий, сучасний керівник Буряк Іван Олександрович. Будучи вимогливим керівником, він перш за все цінує в людях порядність і відповідальність.
ТОВ СП «Агросфера» постійно співпрацює з соціальними закладами, розташованими на території селища Юр’ївка, утворюючи міцний тандем співпраці. У рамках соціального партнерства, товариство надає матеріальну допомогу Юр’ївській загальноосвітній середній школі, дитячому садочку, лікарні, районному будинку культури тощо. Велика увага приділяється молоді та розвитку спорту на селі. «Агросфера» є одним з головних меценатів комунального закладу «Ю’ївська дитячо-юнацька спортивна школа».
У нинішній непростий для України час, коли частина території окупована сусідньою державою а на сході розгорнулася військова операція, не залишилося господарство осторонь та долучилося до Всеукраїнської патріотичної акції «Підтримай українську армію», адже надзвичайно важливо підтримати українське військо, яке стоїть на варті спокою і миру на нашій землі. Неодноразово надається матеріальна та фінансова допомога бійцям 93-ї механізованої бригади, 39-му територіальному батальйону, 25-й окремій повітряно-десантній бригаді, 2-й танковій роті, мобілізованій роті військової частини 3036 м. Павлоград.
ТОВ СП «Агросфера» не збирається збавляти темпу розвитку, адже попереду ще багато нереалізованих цікавих ідей, проектів та не підкорених вершин, які обов'язково вдасться підкорити. Бо від цього залежить і розвиток соціальної сфери смт. Юр’ївка, і забезпечення належних умов для гідного життя працівників. А показником успіху будь якого господарства є висока врожайність та використання сучасних технологій.
Нехай і наступні роки приносять підприємству добрі прибутки, а працівникам задоволення від улюбленої роботи, адже обробляючи землю, поливаючи її власним потом із року в рік, отримуючи за це добрий урожай, вчишся цінувати цю землю та любити її.
Освітянські новини
ВИХОВУЄМО ПАТРІОТІВ
16 квітня 2015 року на базі Чаплинської СЗШ І-ІІІ ступенів відбувся районний семінар заступників директорів з виховної роботи «Формування патріотизму через ціннісне ставлення особистості до суспільства і держави».
Враховуючи суспільно-політичну ситуацію, що склалася в Україні, усе більшої актуальності набуває виховання у молодого покоління почуття патріотизму, відданості загальнодержавній справі, зміцнення країни, формування активної громадянської позиції. Школа має стати для кожної дитини осередком становлення громадянина-патріота України, готового самовіддано розбудовувати країну як суверенну, незалежну, демократичну, правову, соціальну державу.
Директор центру з обслуговування закладів освіти Бакай Л.О., методист районного науково-методичного кабінету Васильєва В.О. високо оцінили проведення ток –шоу «Бути патріотом – це данина часу чи веління серця?», який підготувала і провела вчитель історії Пасічна Л.М. разом з вчителем фізики Муріною М.В. та учнями 10-11класів.
Старшокласники висловили свої думки щодо поняття патріотизму, адже у кожної людини воно проявляється по-різному. Хтось зробив татуювання з тризубом, інший поставив на робочому столі синьо-жовтий прапорець, третій одягає на свята вишиванку… А чимало людей ніяк зовні не визначають свій патріотизм, проте вони є справжніми патріотами своєї країни. Вони цікавляться історією рідного краю, шанують пам’ять предків, допомагають національній церкві, виховують дітей гідними людьми… Взагалі, патріотизм по відношенню до своєї країни починається з любові до своєї вулиці, до свого маленького села. Патріотизм – це все те позитивне, корисне, що робить людина. Тільки людина з добрим й чуйним серцем, роботяща і вольова може бути справжнім патріотом і громадянином України, може по-справжньому її любити і захищати, відстоювати її інтереси і приносити велику користь. Так відверто і переконливо учні 11 класу довели всім присутнім, аргументуючи свої думки, позиції, що патріотизм – це актуально!
Далі в програмі семінару – урочистий збір піонерської дружини імені Юрія Олексійовича Гагаріна, присвячений прийому учнів 4 класу в піонери. Під звуки козацького маршу піонери внесли прапор. Учні четвертого класу перед лицем усієї школи пообіцяли любити і берегти свою Батьківщину, бути гідними її громадянами, охороняти природу рідного краю, шанувати і берегти традиції та звичаї свого народу. Клятва оголошена. Право пов’язати жовто-блакитні галстуки надано почесним гостям та найкращим учням школи. Піонерська веселкова країна поповнилася новими ініціативними, творчими, сумлінними її членами. Класний керівник Рябошапка А.В., вчителі, батьки, присутні гості вірять в те, що помисли юних піонерів будуть такими чистими, як небо, вчинки такими ж яскравими, як далекі зорі, а життя щасливим та довгим як сам всесвіт! Нехай кожний піонер з гордістю говорить ім’я людини, на честь якої названа наша піонерська дружина, девіз якої «За Батьківщину, добро, справедливість!»
Чаплинська земля славетна своїми людьми. Знатні хлібороби, професіональні механізатори, невтомні доярки, грамотні спеціалісти, висококласні будівельники... В їхніх душах любов до рідної землі гармонійно поєднується із самовідданою працею на ній. Молоде покоління гідно приймає естафету із рук своїх батьків. На виховній годині «Моя земля – земля моїх батьків», яка була проведена в музеї Людини праці, учні 6 класу разом з класним керівником Балєвою Н.Ю. презентували прапор та герб села Чаплинки, перегорнули сторінки життя своїх дідусів та бабусів.
Директор ФГ «МЮД» Гудожник Л.В., сільський голова Образцова Л.В. відзначили почесних жителів села, які своєю працею зробили село Чаплинку одним із найкращих у регіоні. Значок «Почесний громадянин села Чаплинка» урочисто вручено директору школи Тарасовій Т.П., вчителю-пенсіонеру Поповій Н.В. Хвилюванню не було меж, коли відзнаки своїх рідних отримували діти та правнуки -- Салко О.А., Образцова Л.В., Ісак В.В., Кряж О.Г., Федорова Юлія. Доля їхніх рідних нерозривно пов’язана з Чаплинкою.
На завершення семінару - патріотичний флешмоб «Україна – єдина країна», проведений талановитими вчителями початкових класів Буханець А.О., Друзь О.В., Рябошапкою А.В., Свиріденковою Е.Г. ще раз переконав : чаплинські школярі – справжні патріоти своєї школи, свого села, своєї країни. Слова «За Україну! За мир! За спокій! » не дають нам права забути тих, хто загинув, забувати тих, хто захищає нашу Україну. Наш народ добре знає ціну миру, мирного життя. Мир – це ранок, повний світла та надій. Добре прокидатися і знати, що в тебе попереду прекрасний день, що тобі нічого не загрожує і всі твої мрії здійсняться. Добре бути щасливим.
Учасники семінару мали також змогу відвідати окрасу села – Храм Василя Сповідника. Настоятель храму Отець Анастасій розповів про церковні святині та благословив всіх присутніх на благії діла.
До уваги учасників семінару була представлена виставка виробів народно-прикладного мистецтва «Великодні візерунки», яку підготували учні 1-6 класів разом з вчителем трудового навчання Салко І.В.
Свою любов до Батьківщини кожна людина передає як уміє, але чесно, гаряче і віддано, бо любов до рідного краю - дуже сильне почуття. Людина з ним живе, носить це почуття у своєму серці.
Учасники семінару відмітили, що школа – це храм, де вивчають не тільки основи наук, а й виховують громадянина, патріота рідного села, а в майбутньому – і країни.
С.В.Маловік , заступник директора Чаплинської СЗШ з виховної роботи
ДЯКУЄМО ЗА ВІДВАГУ!

Нестиму я в душі вкраїнський стяг
Й боротимусь за щастя і свободу,
Бо я обрав важкий і світлий шлях –
Служити українському народу!
Сьогодні десятки тисяч наших синів, братів, чоловіків, коханих – патріотів нашої держави знаходяться на передовій, захищаючи неньку Україну.
Першого квітня 2015 року в Державному навчальному закладі «ПТУ381» відбувся хвилюючий захід – зустріч з учасником бойових дій у зоні АТО, випускником училища 2010 року Зуєвим Олександром.
В грудні місяці 2014 року пішов добровольцем захищати єдність України. Минулого тижня він повернувся до рідної домівки у відпустку і відразу відвідав училище.
Олександр прийшов на зустріч у військовій формі з патріотичними нашивками…
І почалося… Запитання-відповіді-запитання… Різні враження… Гордість, біль, сподівання, надії…
Ніхто не залишився байдужим до розповіді про війну, про жахливі будні війни, про те, як наші хлопці допомагають жителям Донбасу…
А він без жодного пафосу, десь аж зовсім звичайно, з невимовним болем розповідав…
Цікавою була розповідь Олександра про будні солдата. Відповідаючи на запитання учнів, розповів про особливості їхньої служби, настрої місцевих жителів Донбасу та їх ставлення до українських військових. Також щиро подякував за допомогу та підтримку, яку їм надають земляки та волонтери.
Не приховуючи хвилювання, воїна привітала в. о. заступника директора з навчально-виховної роботи Межуєва Л.В. від імені педагогічного, учнівського колективу висловила глибоку вдячність, шану бійцю за його мужність, за силу волі і витривалість та закликала учнів училища ніколи не забувати про великий внесок українських воїнів, які відважно захищають нашу державу від бандитських формувань:
«Це вони захищають цілісність нашої України, намагаються зберегти мирне небо над нашими головами. Ми впевнені, що поки є такі сміливі та відважні люди, - наша країна нездоланна».
На що Олександр звернувся з закликом до учнів любити рідну Україну та бути патріотами своєї держави. Це одне, що він сказав твердо…
Учні училища підготували Саші подарунок – презентацію, а саме – спогади про його роки навчання. Переглядаючи кадри відеоролика на обличчі юнака то з’являлася посмішка, то в очах смуток і сльози.
А також діти написали листи побратимам Олександра на передову, в яких висловили найщиріші слова подяки та підтримки.
В кінці зустрічі пролунали слова учениці 13 групи Бондаренко Лізи:
Не треба нам такого горя.
Нам треба мир і майбуття!
Щоб панувала всюди воля,
Спокійним щоб було життя.
На згадку Ліза подарувала бійцю свою власну збірку віршів, присвячену тим, хто став на захист Батьківщини.
Учні та педагогічний колектив щиро вдячні Олександру за проведену зустріч.
Невдовзі знову на передову. Викладачі училища звертаються до свого колишнього учня: «Олександре, бережи себе, залишайся живим…»
Заброда Т.А., викладач
ЛІТЕРАТУРНА ЗУСТРІЧ В СТІНАХ ШКОЛИ
Література. Поетичне слово. Вони споконвіку впливали на підсвідомість людини, возвеличували її, надавали сили і величі. Прагнення виховати в шкільному віці любов до рідної мови, слова – одне з важливих складових вчителя – словесника. Уроки літератури, бібліотечні уроки, зустрічі з майстрами слова, поетами – початківцями та людьми, для яких поезія – не просто слово, сполучення слів, а «неповторність, незримий дотик до душі» завжди знаходить відгук в серцях вихованців, адже вони чують прекрасне, самі вчаться інтонувати та бачити в поезії найпрекрасніше.
Традицією стало проведення літературних конкурсів, де юні літературознавці пробують писати власні літературні доробки. Вчителеві завжди приємно бачити творчі злети своїх вихованців, хоча, можливо, й не шедеври української класики, але в майбутньому, хто знає (а чим Бог не шуткує) можливо саме література, стане вагомою та серйозною справою всього життя. Але зріднитися з поезією, красою віщого слова в поезіях Т.Шевченка, з ніжною лірикою і борця, і ніжної поетичної натури Лесі Українки, з поезією нашої землячки Ганни Світличної та класиком сучасності Ліни Костенко – це обов’язок людини і громадянина знати все і просто любити рідне слово
Уже сьогодні за шкільними партами ми, вчителі, маємо змогу спостерігати, як зростає ціла плеяда юних поетів – початківців. Прекрасні продумані вірші, ліричні і патріотичні, байки, гуморески, прозові твори пишуть наші вихованці – Синельник Валентина, Міщенко Анастасія, Степаненко Тетяна, Берестовська Марія, Бондар Євгенія, Потєєва Вікторія, Лелека Олена.
А доповнення всього стала ще й літературна зустріч з випускником нашої школи 1957 року Підченком Юрієм Петровичем, який приїхав з міста Києва , щоб не тільки відвідати рідну школу, а провести зустріч з учнями 9-11 класів. Лунали вірші, гуморески та байки земляка у виконання не тільки автора, а й учнів. Декламували вірші Юрія Підченка Олександра Шимко, Валентина Синельник, Катерина Василенко та Євгенія Бондар та не байдужим всіх присутніх залишив вірш у виконанні вчителя української мови та літератури Бойко Л.В. « Прости нас, батьку наш Тарасе».
Автор збірок «Симфонія душі» (1996) та «Осінні барви» (2001) Юрій Підченко ще раз надихнув нас на роздуми, показав воістину справжню красу слова. Ніжно, мелодійно переливаються рядки його поезій, глибоко продумано звучать у ліричних та інтимних віршах , сарказм та іронія присутні в гуморесках, алегоричність у байках автора.
Юрій Петрович любить аудиторію учнів та студентів, бо сам педагог закінчив Полтавський педагогічний інститут, працював все своє життя в Київському Національному педагогічному університеті імені М.П. Драгоманова. І хоча він професор кафедри математичного аналізу та кандидат фізико-математичних наук , але це не заважало йому до безтями закохатися в українське слово, зріднитися з поезією, яка дійсно стала покликом його серця.
Хочеться подякувати, в першу чергу, Юрію Петровичу, що завітав до рідної школи, не забуває її, випускнику 1957 року Єненку Анатолію Гавриловичу, а також завідуючій відділом обслуговування Юр’ївської районної бібліотеки Касянчук О. М., яка теж посприяла в організації літературної зустрічі. На згадку рідній школі Юрій Петрович подарував збірки власних творів та для історії школи всі учні, організатори та гості зробили колективне фото.
Ми маємо надію, що це не остання зустріч проведена в стінах нашої школи та в дружньому тандемі школа – бібліотека.
Бойко Л.В. вчитель української мови та літератури Юр’ївської СЗШ

Культурне життя району

А ВЖЕ ВЕЛИКДЕНЬ СТУКАЄ У ВІКОНЦЕ…

Великдень – одне з найбільших свят християн. Святкується в Україні ще з Х ст. й має назву Великий день або Великдень. З усіх свят українського календаря воно найбільш давнє, урочисте і радісне. Великдень це свято воскресіння Ісуса Христа, воскресіння і пробудження до життя після довгого зимового сну природи.
Напередодні свята в Центрі слов’янської писемності та культури Юр’ївської ЦРБ зібралася молодь, щоб помандрувати бібліотечним лабіринтом «А вже Великдень стукає у віконце…».
Присутні дізналися про великодні традиції та звичаї, як скласти Великодній кошик для освячування в церкві, адже не всі знають, що потрібно туди покласти. Кожен продукт у великодньому кошику має своє символічне значення та нагадує про нерозривний зв’язок Творця зі своїм творінням.
Невід’ємною частиною Великоднього свята є писанка. Фарбоване, розмальоване яйце вважається оберегом. Бібліотекарі познайомили присутніх з різноманітними видами великодніх яєць – крашанки (фарбовані яйця), крапанки (оздоблені за допомогою крапель воску), шкрябанки (найстаріший вид оформлення яєць, коли на пофарбованій крашанці голкою робиться узор), писанки (розмальовані в різні кольори за допомогою воску і фарби, або мальовані пензлем). Особливий інтерес викликали писанки-сувеніри, діти взяли участь в майстер- класі і власноруч виготовили сувеніри для своїх рідних. Захід супроводжувала виставка матеріалів «Великодній передзвін».
Завідуюча відділ обслуговування Юр’ївської ЦРБ Касянчук О.М
СВІТОЧ ВІЧНОГО ВОГНЮ
Україно, рідний мій краю, заквітчаний барвінком і рутою, чорнобривцями й мальвами. Край, що славиться піснями й вишиванками, сильним голосом трембіти та ніжним передзвоном Черемоша, безкраїми таврійськими степами та могутніми дібровами.Та найбільшим багатством твоїм, Україно, є працьовитий і щедрий народ, привітний і миролюбний, християнський і патріотичний.
24 квітня 2015 року в приміщенні Варварівського сільського будинку культури відбувся районний конкурс патріотичної пісні «Світоч вічного вогню» присвячений Дню Перемоги.
Конкурс є культурно-мистецьким і пропагандистським заходом, проводиться за трьома віковими категоріями : молодша вікова категорія (10-12 років), середня вікова категорія (13-15 років), старша вікова категорія (25 років і старші).
В молодшій віковій категорії I місце зайняли два учасники – Бубир Анна (Жемчужненський СК) та Якимчук Вероніка (ЮРДМШ Варварівська філія), II місце – Савченко Софія (ЮРДМШ Вербуватівська філія).
В середній віковій категорії I місце зайняла Сахацька Надія (Новов’язівський СБК), II місце - Бойко Наталя (ЮРДМШ Варварівська філія), III місце – Крива Аліна (ЮРДМШ Вербуватівська філія).
В старшій віковій категорії I місце зайняла Піскун Тетяна (Новов’язівський СБК), II місце розділили - Біловол Олена (Юр’ївський РБК) та Ситенко Анжела (Шандрівський СК), III місце розділили між собою дві учасниці – Продан Катерина (Новогригорівський СБК) та Волкова Анастасія (Варварівський СБК).
Бойко Т.С. директор КЗК «Юр’ївський РБК»
ЩЕ ОДИН КРОК ДО ЗІРОК
Здавна Вербуватівська земля славиться народними талантами, гарними піснями, добрими ділами, талановитим людьми.
А особливо проявляє себе молодь, вихованці районної дитячої музичної школи, які постійно беруть участь в місцевих, районних та обласних конкурсах.
Так, у квітні місяці, у місті Дніпропетровську на обласному конкурсі «Собори наших душ», присвяченого 70-річчю Великої Перемоги Вербуватівську філію РДМШ представляла Бойко Альона з власним твором «Стоголоса пісня». Вона зайняла ІІ місце у номінації "Юні композитори".
А постійна учасниця пісенних конкурсів Крива Аліна, вихованка Вербуватівської філії РДМШ, посіла ІІ місце в обласному конкурсі «Весняні дзвіночки 2015» у номінації "Соло".
Вітаємо з високими досягненнями учениць районної музичної школи та їх викладача Ситник Вікторію Яківну. Успіхів вам! Творчих злетів, досягнень на вашому творчому шляху.
КЗК «Юр’ївська РДМШ» Вербуватівська філія

Рятувальники попереджають
ПРО НЕБЕЗПЕКУ ПОЖЕЖ В ЕКОСИСТЕМАХ
Шановні громадяни! За останні два тижні на території України внаслідок пожеж в екосистемах загинуло 4 людини. Дуже часто спалювання сухостою переростає у великомасштабні пожежі. Особливо на відкритій місцевості, де швидкість поширення вогню надзвичайно велика. У населених пунктах спалювання трави може перерости в неконтрольоване горіння і нести загрозу знищення житлових будинків і життя людей.
Тільки за березень цього року зафіксовано понад 3,1 тис. випадків загорянь через спалювання сухої трави і побутових відходів, внаслідок яких були знищені значні лісові масиви, житлові та господарські будівлі.
Крім того, пожежі у природних екосистемах пов’язані не тільки з економічними збитками, завданню шкоди довкіллю, а й призводять до трагічних випадків із загибеллю людей.
У зв'язку з цим, Державна служба України з надзвичайних ситуацій закликає громадян дотримуватися правил пожежної безпеки поблизу лісових масивів, на відкритих територіях та під час прибирання присадибних ділянок. Нагадуємо, що за самовільне спалювання сухої рослинності або її залишків передбачено адміністративну та кримінальну відповідальність. Такі дії несуть загрозу навколишньому середовищу і становлять небезпеку для життя людей.
Не випалюйте суху траву, не розводьте багаття в лісі, не створюйте смітники в лісі та на прилеглих територіях, тим більше, не підпалюйте їх. Адже це призводить до масштабних пожеж та трагічних наслідків.
За сухої погоди достатньо найменшої іскри, щоб спалахнуло велике полум'я, особливо у хвойному лісі. Забороняється розпалювати багаття на торфовищах, поблизу копиць сіна, скирт соломи. Пожежну небезпеку становлять і старі пні та сушняк.
Слід дуже пильно наглядати за дітьми, адже, користуючись свободою, вони можуть підпалити чагарник чи сушняк. Їхні пустощі з вогнем – дуже небезпечні.
Якщо ви помітили займання в лісах, посадках та на відкритих територіях, негайно телефонуйте за номером «101».
Пам’ятайте, що лише дотримання елементарних правил пожежної безпеки застереже від трагедії.
Юр'ївський РС ГУ ДСНС України у Дніпропетровській області

Юр’ївський РВ ГУ МВС України в Дніпропетровській області інформує

ПРОФІЛАКТИЧНІ ЗАХОДИ ІЗ ЗАПОБІГАННЯ СКОЄННЮ ЗЛОЧИНІВ ЩОДО ЛЮДЕЙ ПОХИЛОГО ВІКУ
На жаль, у наш час вчинення злочинів проти осіб похилого віку є дуже поширеним явищем. Беззахисністю самотніх літніх людей так і хочуть скористатися любителі легкої наживи. У зв'язку з чим дільничні інспектори міліції Юр’ївського РВ постійно проводять профілактичні заходи щодо недопущення скоєння злочинів стосовно людей похилого віку.
Так в період з 25.03.2015 на 26.03.2015 в с. Новоіванівське було вчинено крадіжку особистого майна громадянина К. 1940 р.н. Завдяки налагодженій співпраці співробітників сектору карного розшуку, слідчого відділу, сектору дільничних інспекторів міліції та прийнятими відповідними заходами встановлено, що до вчиненого злочину були причетні місцеві мешканці, раніше судимі: гр. Б. 1990 р.н. та гр. В. 1993 р.н.
Люди похилого віку є однією з найбільш вразливих категорій осіб, вони найчастіше стають жертвами злодіїв і грабіжників, осіб циганської національності, та осіб, які під виглядом соціальних працівників, зловживають довірою їх довірою.
Щоб хоч якось змінити цю сумну тенденцію, дільничні інспектори Юр’ївського РВ регулярно відвідують осіб похилого віку, особливу увагу приділяючи тим, хто живе окремо від родичів. Правоохоронці проводять профілактичні бесіди, дають поради, як уберегти своє житло від злодіїв і не потрапити на вудку шахраїв, вручають брошури - застереження і, звичайно ж, візитку з контактними телефонами та графіком прийому, щоб в будь-який момент можна було зв'язатися з дільничним.
Дотримуйтеся кількох простих порад, аби не стати жертвою злочинців.
Не впускайте в дім незнайомих людей, які називають себе працівниками різноманітних служб та організацій і пропонують свої послуги. Пам'ятайте, що всі платежі Ви можете здійснювати через каси, а не віддавати гроші будь-кому в руки. Вимагайте пред'явити документи чи вказати свій службовий телефон. Передзвоніть за цим номером та дізнайтеся, чи там справді є такий працівник та мету його візиту. Кожен самотній пенсіонер повинен мати телефони комунальних, соціальних служб, центрів для одиноких громадян похилого віку на видномум місці.

Не користуйтеся послугами незнайомців на вулиці, коли вам пропонують швидкий заробіток, розіграш побутової техніки від фірми, якої не існує, миттєвий виграш у лотерею. Не заводьте розмову з незнайомцями, ким би вони – ворожками, ясновидицями чи цілительками – не називалися. На будь-які питання, навіть най безневинні, не відповідайте, просто проходьте мимо. Аферисту, який має дар гіпнозу, треба лише зупинити Вас "на хвилинку", розпочати під будь-яким приводом розмову, а вже далі перехожий і не вчується, як зніме із себе золоті прикраси та ще й винесе з домівки всі заощадження.
Юр’ївські міліціонери закликають жителів району бути пильними. Велике прохання до усіх громадян: попередьте своїх близьких, родичів, знайомих, особливо людей похилого віку, про можливі випадки шахрайств та переконайте їх ні в якому разі не довіряти незнайомим людям, а тим більше, не віддавати гроші.
Не вірте незнайомцям, що пропонують купити лікарські засоби за дуже низькими цінами, а також рекламують чудо-засіб від усіх хвороб. У дні отримання пенсій чи інших платежів намагайтеся відвідувати поштове відділення, банк разом з родичами чи людьми, яким Ви довіряєте. Якщо Ви запідозрили, що Вас намагаються обдурити, негайно телефонуйте до міліції.
Юр’ївськоий РВ ГУМВС України в Дніпропетровськійобласті


Персона місяця
ТУРЧЕНКО СЕРГІЙ ЄГОРОВИЧ


70 років відділяють нас від доленосної події, яка назавжди закарбувалася в пам’яті нашого народу, перемоги у Другій світовій війні. Здобута у тяжкій боротьбі, вона подарувала нам величезне щастя жити в мирі та злагоді на рідній землі. Завдяки мужності та відвазі солдат, а також виснажливій роботі працівників тилу нашій Батьківщині вдалося скинути вороже ярмо. Свій внесок в зробили і наші земляки. Про одного з них сьогодні наша розповідь. Народився Турченко Сергій Єгорович 31 березня 1927 року в с.Новогригорівка, де проживала його родина. В голодні 30—ті родина переїздить на Донбас. Тут їх застала війна. Після визволення України повертаються в рідне село.
У 1944 році Сергія Єгоровича призвали до лав Радянської армії. Зарахували його на Військово-морський флот в 140 артилерійський дивізіон, кулеметником, старшим матросом. Довелося Сергію Єгоровичу визволяти Далекий Схід від японських загарбників. Після закінчення Другої світової війни служив на флоті ще сім років, демобілізувався в 1952 році.
В 1956 році навчався на курсах, а потім працював трактористом на Варварівській машино-тракторній станції. В 1993 році пішов на заслужений відпочинок. За солдатську хоробрість Сергій Єгорович має нагороди - медаль «За Победу над Японией», медаль Ушакова, орден «Отечественной войны», орден «За мужность», медаль Жукова. Має ряд нагород за трудові досягнення. Але головною нагородою вважає свою другу «половинку» дружину і синів. З дружиною Валентиною Федорівною прожили майже півстоліття. Підняли на ноги двох синів Олександра і Сергія.
Сергій Єгорович один з небагатьох фронтовиків, хто 9 травня прийде до Меморіалу в смт.Юр’ївка, щоб покласти квіти до могили загиблим воїнам. Він як і в молодості прямо тримає спину і гордо несе звання солдата-визволителя.
Шановний Сергію Єгоровичу! Щиро вітаємо Вас зі святом Великої Перемоги. Живіть довго і хай загальна любов і пошана додають Вам сили і настрою, міцного здоров’я, бадьорості духу, довгих років активного життя, тепла людських стосунків та родинного затишку.
О.М.Касянчук завідуюча відділом обслуговування Юр’ївської ЦРБ

Запитуєте? Відповідаємо!
Субсидії на житлово-комунальні послуги по-новому

Змінюється процедура оформлення субсидій. Набрання чинності Постановою «Про вдосконалення порядку надання житлових субсидій» передбачається з 01.05.15 р., проте до 1 квітня цього року разом із квитанціями громадяни отримають бланки спрощеної заяви і декларації, відомості в яких можуть бути підставами для призначення субсидії.

Розрахунок обов’язкового платежу

Дана сума для кожної сім’ї визначається індивідуально і залежить від сукупного сімейного доходу (відомості зазначаються у декларації та підтверджуються Фіскальною службою).

Розмір обов’язкової частки плати за житлово-комунальні послуги можна визначитисамостійно:
1) обчислюється середньомісячний сукупний дохід сім’ї за попередні 6 місяців;
2) визначається середньомісячний дохід на одну особу;
3) дохід на одну особу ділиться на розмір прожиткового мінімуму на одну особу в розрахунку на місяць (1176 грн.).
4) отриманий результат ділиться на 2, а потім множиться на 15 % (за базовий варіант взяли обов’язкову плату за житлово-комунальні послуги у розмірі 15 % доходу родини при доході на одного члена сім’ї на рівні двох прожиткових мінімумів) і таким чином визначається відсоток обов’язкової плати за житлово-комунальні послуги;
5) Розмір субсидії дорівнює різниці між розміром плати за житлово-комунальні послуги і розміром обов’язкового платежу домогосподарства.

Наприклад
Сім’я складається з 4 оcіб. Сукупний сімейний дохід за 6 місяців - 20000 грн. Середньомісячний сукупний дохід на сім’ю 3333 грн.
1) середньомісячний дохід на одну особу (20000 грн./6 міс./4 особи = 833 грн.);

2) визначаємо відсоток обов’язкового платежу (833 грн./1176 грн./2*15 %= 5,3 %);
3) визначаємо обов’язковий платіж (3333 грн.*5,3 %=176 грн.).
Отже, чим вищий дохід сім’ї, тим більша сума обов’язкового платежу і менша вірогідність отримання допомоги від держави. Обов’язковий платіж визначається на основі даних, які людина особисто зазначає в декларації. Що стосується розміру плати за житлово-комунальні послуги у межах норм споживання, то він теж встановлюється індивідуально на кожну сім’ю. При його вирахуванні використовуються соціальні норми житла, виходячи з 13,65 кв. метра загальної площі на одну людину і додатково 35,22 кв. метра на сім’ю та соціальних нормативів користування житлово-комунальними послугами, наведеними нижче
Версія для друку Написати листа

Про цей сайт | Запитання | Адміністратор