www.yuryev-rn.dp.gov.ua
ГОЛОВНА СТОРІНКА МАПА САЙТУ ДОПОМОГА Середа, 20 червня 2018 року
Що нового на сайті ?

Архів публікацій
Юр’ївський район >> Новини
На Дніпропетровщині стартував соціальний проект «Школа волонтерів», – Ольга Горб
Версія для друку Написати листа
Як з розумом витрачати свої сили і час на користь суспільства, вчитимуть у школі волонтерів. Вона відчинила свої двері на Дніпропетровщині. Протягом трьох днів студенти, активісти громадських організацій та волонтери дізнаються про історію виникнення волонтерського руху, юридичні аспекти волонтерства, як вирішувати конфліктні ситуації і яким має бути волонтер. Усе це – у формі лекцій, тренінгів та ділових ігор. Долучитися до навчання може кожен бажаючий.

На Дніпропетровщині стартував соціальний проект «Школа волонтерів». Освітній майданчик працюватиме 17-19 листопада у коворкінг-центрі «NUMO» у Дніпрі.

«Школа волонтерів – це цікавий захід для людей, які займаються доброчинністю. Ми маємо можливість розказати, що таке волонтерський рух і хто може до нього долучитися. За 2,5 роки Дніпропетровщина стала флагманом волонтерства. Люди активно допомагали бійцям, пораненим, переселенцям. Команда ДніпроОДА підтримує чимало волонтерських проектів, які пов’язані не тільки з військовими діями. Сьогодні у волонтерів є можливість зустрітися разом та обговорити перспективи розвитку волонтерства в області», – підкреслила радник голови Дніпропетровської ОДА Ольга Горб.

На навчання у школі волонтерів зареєструвалося 80 бажаючих. Нові знання вони отримуватимуть під час лекцій, тренінгів, дискусій, вікторин, квестів та ділових ігор. У курсі – 20% теорії, 80% – практики. Організатори запевняють, буде задіяний кожен.

«Проводимо навчання волонтерів по всій Україні. Тепер ми на Дніпропетровщині, – розказала голова Всеукраїнської громадської організації «Поруч» Марія Тищенко. – Підтримуємо волонтерство, яке охоплює різні сфери – освіту, науку, культуру. Прагнемо створити активну спільноту, яка зможе реалізовувати власні ініціативи. Школа розвиває компетенції, якими має бути наділений кожен волонтер. Наші тренери навчалися в Європі та Америці. Найкращі практики поширюємо в Україні».

За три дні учасники дізнаються про розвиток волонтерського руху у світі та правові аспекти волонтерства. Учасникам розкажуть, як вирішувати конфліктні ситуації, яким має бути психологічний портрет волонтера та як ефективно взаємодіяти з владою під час реалізації соціальних проектів.

Групи змішані. Тут знайшлося місце волонтерам різного віку. Головний принцип школи – інтеграція поколінь.

Поліні Бєліченко 16. Вона – учениця ліцею інформаційних технологій. Волонтерством займається три роки. «Нещодавно ми провели акцію «Подаруй українську книгу бібліотекам Донбасу». Зібрали близько 200 книг і відправили їх на Донеччину. Брала участь у проектах з обміну досвідом з польськими волонтерами. У школі хочу отримати більше професійних навичок. В майбутньому планую створити свою громадську організацію», – ділиться планами дівчина.

Лариса Шмалій теж прийшла до школи. Каже, що займається волонтерством 40 років. Увесь цей час безкоштовно ділиться знаннями про парадоксальну дихальну гімнастику. «При медичній академії читаю лекції, проводжу практичні заняття. Усе це безкоштовно. Коли розпочалася АТО, разом з колегами шила жилети, збирала теплі речі і відправляла на фронт. Допомагала пораненим у лікарні Мечникова, військовому шпиталі. У школі волонтерів хочу дізнатися якомога більше про волонтерський рух. Знання за плечима не носити», – упевнена жінка.

Після навчання всі учасники отримають сертифікати та методичну літературу. Глобальна мета проекту – створити мережу волонтерів-активістів у Дніпропетровській, Харківській, Запорізькій, Луганській та Донецькій областях.

Аби стати учасником школи волонтерів, треба зареєструватися за посиланням. Більше детальної інформації – на сайті або за телефоном (067) 579-42-26 чи електронною адресою potav@ua.fm.

Проект «Школа волонтерів» реалізує Всеукраїнська громадська організація «Поруч» за ініціативи Німецького товариства з міжнародного співробітництва GIZ. Він втілюються в областях, де мешкає найбільше переселенців.

На Дніпропетровщині соціальний проект підтримують ДніпроОДА та Рада молодих вчених Дніпропетровської області.


На Дніпропетровщині стартував проект «Школа волонтерів».


Його реалізує Всеукраїнська громадська організація «Поруч». Її голова Марія Тищенко зазначила: «Проводимо навчання волонтерів по всій Україні. Підтримуємо волонтерство, яке охоплює різні сфери, – освіту, науку, культуру».


На Дніпропетровщині партнери проекту – ДніпроОДА та Рада молодих вчених Дніпропетровської області.


На навчання у школі волонтерів зареєструвалося 80 охочих.


Групи змішані.


Знаходитимуть порозуміння та спільну мову волонтери різного віку.


16-річна учениця ліцею інформаційних технологій Поліна Бєліченко волонтерством займається три роки.


Лариса Шмалій чинить добрі справи 40 років.


Нові знання про волонтерський рух учасники отримуватимуть під час лекцій, тренінгів, квестів та ділових ігор.


Тренери ділитимуться найкращими світовими практиками волонтерства.


Після навчання всі учасники отримають сертифікати та методичну літературу.


Проект «Школа волонтерів» реалізується за ініціативи Німецького товариства з міжнародного співробітництва GIZ.


Версія для друку Написати листа

Про цей сайт | Запитання | Адміністратор