www.yuryev-rn.dp.gov.ua
ГОЛОВНА СТОРІНКА МАПА САЙТУ ДОПОМОГА П'ятниця, 25 травня 2018 року
Що нового на сайті ?

Архів публікацій
Юр’ївський район >> Новини
«Обережно!!! Трихінельоз!!!»
Версія для друку Написати листа

Впродовж останніх років в Україні, все частіше почали реєструватись окремі випадки, а іноді і спалахи захворювань на трихінельоз, які спричинені із вживанням в їжу м'яса і сала уражених трихінелами свиней, а також диких тварин. Так, у серпні 2016 року зареєстровано спалах трихінельозу серед мешканців міста Кривий Ріг, під час якого постраждало 14 осіб.

Що таке трихінельоз?
Трихінельоз - це захворювання, яке передається через м'ясо свиней, диких тварин, уражених трихінелами. Трихінели (дрібні круглі гельмінти) в кишківнику людини народжують личинок, які током крові розносяться по всьому організму, осідаючи в м'язах. Кожна личинка згортається спіралькою, покривається оболонкою і може залишатись живою роками.
Захворювання протікає тяжкими клінічними проявами, втратою працездатності. Після споживання ураженого м`яса до перших ознак (ікубаційний період) проходить від 5 до 45 днів.
Які симптоми захворювання?
Захворювання починається з підвищення температури тіла до 38-39 градусів, набряку, одутлуватості обличчя, особливо повік, сильними болями в м`язах, можливі висипання на шкірі, порушення функції серця, легенів, нервової системи.
Діагностика трихінельозу
Діагностувати трихінельоз може тільки лікар на підставі результатів клінічного обстеження, даних епіданамнезу, результатів лабораторних досліджень.
Як запобігти зараженню на трихінельоз?
Щоб запобігти зараженню трихінельозом, слід купувати тавроване м'ясо, перевірене ветеринарно-санітарною експертизою, продаж м'яса без довідки ветсанекспертизи забороняється. Споживати м'ясо слід добре просмаженим або провареним. Термічна обробка м'яса на протязі 2.5-3 годин кусками товщиною до 8см повністю обеззаражує м'ясо від личинок трихінел.
Не користуйтесь послугами «стихійних» ринків, не купуйте м'ясо та м'ясопродукти в місцях, не визначених для торгівлі. Це може зашкодити Вашому здоров'ю. При прояві перших симптомів захворювання звертайтесь до дільничого або сімейного лікаря вашого лікувального закладу.


В.о. начальника Управління
Держпродспоживслужби в Юр'ївському районі М.О. Кролевецька
Версія для друку Написати листа

Про цей сайт | Запитання | Адміністратор