www.yuryev-rn.dp.gov.ua
ГОЛОВНА СТОРІНКА МАПА САЙТУ ДОПОМОГА Вівторок, 25 червня 2019 року
Що нового на сайті ?

Архів публікацій
Юр’ївський район >> Новини
Правила самостійного гасіння пожеж
Версія для друку Написати листа

Так, у разі пожежі необхідно у першу чергу повідомити про це пожежну охорону по телефону 101 і вжити заходів для зустрічі пожежних підрозділів, після чого слід негайно вимкнути електропроводку в будинку.

Пожежа, як правило, починається з незначного горіння і гасити її в цей час нескладно. Необхідно використовувати засоби гасіння, які знаходяться під рукою, а за відсутності - організувати доставку води до осередку пожежі у відрах, каструлях, бачках тощо. Взимку можна підносити сніг і закидати ним вогонь.
Поширенню пожежі у житловому будинку найбільше сприяють вентиляційні канали, відкриті вікна, двері і люки на горище, через які надходить свіже повітря. Ось чому, починаючи гасіння пожежі, не слід розбивати скло у вікнах приміщення, що горить (якщо тільки це не викликане необхідністю проведення рятування людей) і залишати відчиненими двері в коридор та до інших приміщень, а тим більше - на вулицю.
Якщо пожежу було виявлено пізно і вона набула вже значних розмірів, а наявних первинних засобів гасіння недостатню, або їх неможливо застосувати через високу температуру чи сильне задимлення всередині приміщення, потрібно вжити заходів для стримання поширенню вогню. Для чого, за можливості, щільніше закрити всі двері, вікна і віконниці.
Якщо пожежа почалася в одній з кімнат і не поширилась за її межі, спочатку поливають водою осередок найбільшого горіння, а після цього гасять навколишні предмети. Тут важливо, щоб вода доставлялася безперервно або з найменшими проміжками часу.
У разі займання в кімнаті стін з горючих матеріалів, шпалер чи килимів подавати воду слід на верхню частину стіни з розрахунком на те, що, стікаючи, вода буде гасити, або змочувати нижню поверхню стіни, відвертаючи поширення вогню. На меблі, що горять, воду розподіляють на якомога більшу поверхню, охоплену вогнем. Постіль з ліжка знімати не слід, щоб не відбулося загоряння тліючих предметів за рахунок збільшення площі контакту з киснем повітря - її поливають водою, а після цього виносять з дому і гасять у дворі, осторонь від будівель.
Одяг, штори, портьєри гасять на підлозі, заливаючи водою. Слід постійно стежити за обгорілими предметами постільної білизни, одягом та іншими м'якими горючими речовинами, винесеними на подвір'я, бо під час підсихання вони можуть знов загорятися від тління.
У випадках, коли двері в кімнату, де почалася пожежа, виявляться закритими, не слід відкривати їх, доки не будуть підготовлені засоби гасіння. В закритому приміщенні горіння і тління відбувається дуже повільно через недостаток кисню. Двері до приміщення слід відкривати обережно, загородившись полотнищем для запобігання опіку під час спалаху продуктів неповного згоряння предметів, що може статися у разі надходження повітря, збагаченого киснем.
Якщо в будинку, де сталася пожежа, відсутні мешканці і зачинено двері, необхідно відкрити їх будь-якими підручними засобами.
У разі виявлення займання ізоляції електричних приладів в першу чергу слід вимкнути електропроводку, для чого знімають електричні запобіжники на груповому щиті будинку. Після чого можна приступати до гасіння електропроводів, застосовуючи для цього воду або пісок. До моменту, коли буде відключено електричний струм, ізоляцію електропроводів можна гасити тільки сухим піском, кидаючи його лопатою, або совком.
У випадку займання від електронагрівальних приладів слід їх відключити, вимкнути всю електричну мережу в будинку, а після цього розпочати гасіння водою, піском, сухою землею, снігом.
Розлитий гас, бензин, мастило та інші легкозаймисті рідини не можна гасити водою, тому що вони легше води і будуть підійматися на її поверхню, продовжуючи горіти, і збільшуючи площу горіння під час розтікання води. Для гасіння будь-яких легкозаймистих рідин слід застосовувати пісок, землю, а також використовувати щільні тканини, ковдри, пальта тощо, заздалегідь змочені водою.

Сектор взаємодії з правоохоронними
органами, цивільного захисту,
оборонної та мобілізаційної роботи
райдержадміністрації
Версія для друку Написати листа

Про цей сайт | Запитання | Адміністратор