www.yuryev-rn.dp.gov.ua
ГОЛОВНА СТОРІНКА МАПА САЙТУ ДОПОМОГА Понеділок, 1 червня 2020 року
Що нового на сайті ?

Архів публікацій
Юр’ївський район >> Новини
Новації у сфері державної реєстрації актів цивільного стану
Версія для друку Написати листа
Новації у сфері державної реєстрації актів цивільного стану


Допомагати людям із щирою усмішкою, виявляти турботу та увагу до них, відтворювати взаємну довіру, щодня відчувати задоволення від принесення користі громаді.
Про нову філософію та законодавчі новації у сфері державної реєстрації актів цивільного стану розповість начальник Головного територіального управління юстиції у Дніпропетровській області Леонід Маньковський.

- Які послуги можна отримати у відділах державної реєстрації актів цивільного стану сьогодні?
- Відділи державної реєстрації актів цивільного стану проводять державну реєстрацію народження фізичної особи та її походження, шлюбу, розірвання шлюбу, зміни імені, смерті, вносять зміни до актових записів цивільного стану, поновлюють та анулюють їх; формують Державний реєстр актів цивільного стану громадян, ведуть його, зберігають архівний фонд; здійснюють відповідно до законодавства інші повноваження.

- Чи розширилось останнім часом коло послуг, що надаються відділами?
Дніпропетровська область активно підтримує всі ініціативи Міністерства юстиції України та є одним із лідерів у сфері державної реєстрації актів цивільного стану.
Заслуженою популярністю користуються і сучасні пілотні проекти Міністерства юстиції України у сфері державної реєстрації актів цивільного стану, такі як електронний сервіс з проставлення апостиля на офіційних документах, що видаються органами юстиції та судами, а також на документах, що оформляються нотаріусами України, видача свідоцтва про народження дитини безпосередньо в закладі охорони здоров'я, де приймаються пологи, прийняття та оформлення документів для реєстрації місця проживання дитини, послуга експрес-одруження «Шлюб за добу».
- Як саме змінився формат надання послуг у Дніпропетровській області?
Міністерство юстиції України робить все можливе, щоб всі українці вже сьогодні змогли відчути переваги модернізованих підходів та сервісів європейського зразка.
Сьогодні ми маємо широкі можливості – електронні платформи для замовлення послуг, прямі «гарячі» телефонні лінії, онлайн-чати, загальноукраїнська база відомостей — Державний реєстр актів цивільного стану громадян, куди з кінця 2008 року працівниками відділів ДРАЦС лише Дніпропетровської області внесено у відповідності до паперових носіїв майже 9 млн актових записів, і ця база збільшується щодня!

- Які новинки можна очікувати пересічним відвідувачам відділів державної реєстрації актів цивільного стану?
- Нещодавно ми стартували у новому «Open space»-форматі. Це сучасне отримання послуг за європейськими стандартами. За адресою м. Дніпро, пр. Слобожанський, 15 відвідувачі Амур-Нижньодніпровского районного у місті Дніпрі відділу державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Дніпропетровській області вже сьогодні можуть отримати найбільш популярні послуги абсолютно прозоро, без зайвої бюрократії та черг. Це нова якість сервісів у сфері юстиції, яка вкотре підтверджує, що ми відкриті для всіх вас —вже за місяць роботи відділом було прийняти близько тисячі заявників!


- «Шлюб за добу» - послуга, яка завжди цікава. Чи багато вже таких експрес-шлюбів зареєстровано?

Так, сьогодні можна скористатись послугою експрес одруження, уклавши свій шлюб лише за один день. Не чекаючи цілий місяць, без жодних «поважних» причин, ви можете поринути у незабутні миті свого весілля майже одразу як пролунає заповітне «Так!».
За 8 місяців поточного року зареєстровано 783 таких шлюби, третина з яких - це шлюби з іноземними громадянами.

- Які особливості реалізації цієї послуги на Дніпропетровщині?
Послуга надається у чотирьох містах нашої області – Дніпрі, Кам’янському, Кривому Розі та Нікополі.
Інформація щодо організаторів весілля є на головній сторінці сайту Головного територіального управління юстиції у Дніпропетровській області (http://obljust.gov.ua).
А організатори-комунальні підприємства у нас найрізноманітніші, це і вокально-хореографічний ансамбль, і планетарій, і будинок органної та камерної музики, і театри, а також «Будинок юстиції».

    Юрисконсульт райдержадміністрації
    А.С. Полуріз
    Версія для друку Написати листа

    Про цей сайт | Запитання | Адміністратор