Юр’ївський район
www.yuryev-rn.dp.gov.ua


Щорічно, починаючи з 2000 року, 22 травня відзначається Міжнародний день біологічного різноманіття .

Варто зазначити, що відзначення цієї події власне не створює святкового настрою, тому що проблеми біологічного різноманіття очевидні. Його збереження є необхідним для існування людини. На жаль, інтенсивність використання компонентів біорізноманіття призводить до виснаження та вичерпання природних ресурсів: зникають та знаходяться під загрозою зникнення численні види та екосистеми, постійно зростає загроза генному фонд.

Однак, щорічне святкування Міжнародного дня біологічного різноманіття — чудова можливість ще раз згадати про необхідність збереження біорізноманіття та усвідомити відповідальність за збереження цієї дорогоцінної спадщини для нинішніх та прийдешніх поколінь.

Всесвітній союз охорони природи виділяє сім основних факторів, що сприяють втраті біологічного різноманіття:

- втрата та фрагментація природного середовища;

- конкуренція з боку інвазивних видів;

- забруднення навколишнього середовища;

- глобальні кліматичні зміни;

- опустелювання;

- безрозсудне використання природних ресурсів.

Сьогодні у світі під загрозою зникнення перебуває понад 7 тисяч видів тварин і майже 60 тисяч видів рослин. А тому, людство має переглянути стосунки ”людина – природа“. Адже споживацьке ставлення до природних ресурсів призводить до втрати лісів, степів, які є середовищем існування багатьох видів, зокрема і тих, що занесені до Червоної книги.

Одним з найдієвіших методів збереження біорізноманіття, на думку фахівців управління, є створення природоохоронних територій. Саме вони забезпечують умови, необхідні для зменшення шкідливого антропогенного впливу на біологічні об’єкти, сприяють збереженню цілісності екологічних систем, у яких можуть підтримуватись природні механізми відносин між біологічними видами, неодмінно потрібними для існування екосистем регіону.

Таким чином, відзначення Міжнародного дня біорізноманіття сприяє підвищенню поінформованості про важливу роль навколишнього природного середовища для повноцінної життєдіяльності людини та необхідності дій щодо його збереження.


Відділ агропромислового розвитку управління
торгівлі, економічного та агропромислового
розвитку райдержадміністрації