www.yuryev-rn.dp.gov.ua
ГОЛОВНА СТОРІНКА МАПА САЙТУ ДОПОМОГА Неділя, 27 травня 2018 року
Що нового на сайті ?

Архів публікацій
Юр’ївський район >> Новини
Героїзм українських лицарів
Версія для друку Написати листа

З метою вшанування мужності та героїзму захисників незалежності, суверенітету і територіальної цілісності України, сприяння подальшому зміцненню патріотичного духу в суспільстві, підвищенню суспільної уваги і турботи про учасників добровольчих формувань та на підтримку ініціативи громадськості Верховна Рада України постановила:« Установити в Україні День українського добровольця, який відзначати щорічно 14 березня». Чому саме ця дата? У березні 2014 року з лав Самооборони Майдану було сформовано Перший добровольчий батальйон Національної гвардії. Це свято всіх, хто першими за покликом серця відправилися захищати країну на Схід.
Добровольчі настрої проявлялися в різні періоди історії України, особливо коли виникала реальна загроза державності.
Історично так склалося, що добровольці — це феномен, притаманний українській армії. Уся Запорізька Січ це структура з добровольчих батальйонів, які століттями боронили Україну. Козацтво стало організованою військовою силою, яка боронила наші землі від нападів турків і татар, а також від польських та московських колонізаторів.
За часів Української народної Республіки свою відданість боротьбі за незалежність України довели юні студенти київських шкіл в бою під Крутами.

Трагічна загибель студентського куреня під Крутами стала символом патріотизму і жертовності у боротьбі за незалежну Україну на початку ХХ століття.
Особливого піднесення добровольчий рух набрав в роки другої світової війни, коли на боротьбу проти загарбників піднялися всі і дорослі, і діти. В роки фашистської навали наш народ проявив героїчну мужність, відстояв честь і незалежність Батьківщини.
В листопаді 2013 року студенти та молоді люди зібралася, щоб протестувати проти рішення про не підписання президентом договору про асоціацію з Європейським союзом. Грубі методи дії влади змусили протестувальників до створення груп Самооборони – добровольчих формувань. А вже в березні 2014 року, усвідомлюючи високий ризик військового вторгнення на територію материкової України та бажаючи захистити незалежність, суверенітет та територіальну цілісність своєї держави, з лав Самооборони Майдану було сформовано Перший добровольчий батальйон Національної гвардії. З цього моменту практично розпочато написання історії добровольчого руху ХХІ століття.
Час вибрав їх, найкращих, найрозумніших, найвідповідальніших. Ті, хто знаходиться на сході України, стали не такими, якими могли бути без війни. Вони стають кращими бо того, кого випробував Бог на міцність, чесність, вірність побратимам, ніякі сили не зможуть зробити гіршими.
Про історичний шлях українського добровольчого руху, про добровольців, що сьогодні борються за незалежність України говорили під час патріотичної години «Героїзм українських лицарів» в Юр’ївській центральній районній бібліотеці. Юнаки і дівчата висловили свою думку з приводу подій сьогодення, відзначили, що події на Майдані та на Східному фронті проявили вражаючу незламність, патріотизм та хоробрість українських захисників, які ціною свого життя боронять від агресора незалежність та цілісність нашої країни.

Касянчук О.М., завідуюча відділом обслуговування Юр’ївської ЦРБ
Версія для друку Написати листа

Про цей сайт | Запитання | Адміністратор