www.yuryev-rn.dp.gov.ua
ГОЛОВНА СТОРІНКА МАПА САЙТУ ДОПОМОГА Неділя, 24 червня 2018 року
Що нового на сайті ?

Архів публікацій
Юр’ївський район >> Новини
Лісосмуги – це зелений щит наших родючих земель, результат величної праці людей!
Версія для друку Написати листаА чи знає хтось для чого взагалі потрібні лісосмуги та яку шкоду завдають ті люди, які вирубують зелені насадження в лісосмугах?


Лісосмуги полезахисні - це штучні лісові насадження, які створюють на полях, рівнинах і на схилах сільськогосподарських земель по межі полів, з метою захисту посівів від суховіїв, чорних бур, для поліпшення водного режиму ґрунту й запобігання його ерозії, підвищення врожайності сільськогосподарських культур, для покращення на полях мікроклімату, снігозатримання, боротьби з дефляцією та збереження і покращення родючості ґрунтів. Внаслідок зменшення швидкості вітру на міжсмужних полях значно зменшується непродуктивне випаровування вологи з поверхні ґрунту і від надмірної транспірації. Лісосмуга полезахисна перешкоджає здуванню снігового покрову в яри та балки, а на орних схилах сприяє вбиранню ґрунтом зливових і талих вод, запобігаючи стіканню їх на поверхні, що захищає ґрунт від ерозії ґрунтів. На захищених лісосмугами полезахисними полях поліпшуються фізичні властивості ґрунту, вологість приземного шару повітря тут вища, ніж у відкритому полі, а температурний режим для теплолюбних рослин сприятливіший. Врожайність зернових культур на захищених смугами полях підвищується в середньому на 2-3 ц/га. Лісосмуги полезахисні корисні ще й тим, що вони дають насіння деревних порід, фрукти, а при проріджуванні - деревину й хмиз. Медоносність багатьох деревних та кущових порід сприяє зростанню продуктивності бджільництва. Велике значення має й оздоровлювання та прикрашання місцевості лісовими смугами. У них оселяються різні птахи, які винищують шкідливих комах і гризунів. Не менш
За наявними фактами сьогодні відбувається незаконна вирубка зелених насаджень в лісосмугах району з метою подальшої реалізації деревини як продукції для опалення. За кожним зрубаним деревом руйнується цілісність лісосмуг, що в подальшому негативно впливає на верхні родючі ґрунти. Без полезахисних лісосмуг з верхніх шарів ґрунту буде видуватися чорнозем, що в свою чергу призводитиме до швидкого зменшення врожайності зернових культур та може призвести до катастрофічних наслідків в цілому, заливши лише пісок та природні породи. Такі приклади вже добре видно на космічних знімках. Щороку Україна втрачає 10-12 мільйонів тонн зерна через ерозію ґрунтів. Одна з причин вітрової ерозії – цілковита занедбаність полезахисних лісосмуг.


Шановні мешканці Юр’ївського району!
Закликаємо Вас не здійснювати незаконні вирубки зелених насаджень у лісосмугах району та з належною відповідальність віднестися до даного питання. В разі виявлення фактів незаконної вирубки лісосмуг невідкладно повідомляти правоохоронні органи за телефоном 5-18-02 та безкоштовно з мобільного за номером 102, або за телефоном приймальні райдержадміністрації 5-17-01.
Давайте не будемо завдавати шкоди нам самим, що в недалекому майбутньому може обернутися для нас природною катастрофою.

Відділ містобудування, архітектури
та житлово-комунального господарства
Юр’ївської райдержадміністрації
Версія для друку Написати листа

Про цей сайт | Запитання | Адміністратор