www.yuryev-rn.dp.gov.ua
ГОЛОВНА СТОРІНКА МАПА САЙТУ ДОПОМОГА П'ятниця, 27 квітня 2018 року
Що нового на сайті ?

Архів публікацій
Юр’ївський район >> Новини
До 40-річчя створення Української Гельсінської групи
Версія для друку Написати листа
До 40-річчя створення Української Гельсінської групи

9 листопада у Юр’ївській центральній районній бібліотеці відбувся історичний екскурс «Вони були готові йти на смерть заради України», присвячений 40-річчю створення Української Гельсінської групи. Разом з присутніми згадали зусилля правозахисників-дисидентів у відстоюванні в СРСР положень Прикінцевого акту Гельсінських угод та норм загальної Декларації прав людини. Членами-засновниками УГГ були: Руденко Микола Данилович (керівник групи), Бердник Олександр Павлович, Григоренко Петро Григорович, Кандиба Іван Олексійович, Лук'яненко Левко Григорович, Мешко Оксана Яківна, Матусевич Микола Іванович, Маринович Мирослав Франкович, Строката Ніна Антонівна, Тихий Олексій Іванович.

Мета та завдання діяльності після підписання Радянським Союзом у серпні 1975 р. заключного документа в Гельсінкі (офіційна згода тоталітарної влади шанувати громадянські права своїх підданих) у країні активно поширюється дисидентський рух. Повіривши в лібералізацію радянського ладу, дисиденти почали організовувати легальні групи й об'єднання, які (на їх думку) мали наглядати за дотриманням прав людини в СРСР. За час свого існування – від 9 листопада 1976 року і до розпаду СРСР – членами Української Гельсінської спілки стала 41 людина, з них 24 – відбули у радянських концтаборах, в’язницях і психіатричних лікарнях.

1 кітня 2004 року була заснована Асоціація правозахисних організацій- її метою є реалізація та захист прав людини й основних свобод через сприяння практичному виконанню статей Прикінцевого акта Гельсінської наради – з безпеки і співробітництва в Європі.

Історія українського правозахисту не може завершитися разом з історією УГГ, вона триває: “Віддаючи шану безумству хоробрих, не забуваймо про нові виклики, про те, що свобода потребує захисту нині і повсякчас. Демократія не дається раз і назавжди. У свободи завжди є багато ворогів. Права людини не падають з неба як дар навічно. Не жаліймо зусиль, аби зберегти і примножити те, що для людини так само важливе, як і повітря”. На заході була переглянута відео презентація «Українська Гельсінська спілка», в якій розповідається про діяльність УГГ.

Відділ культури, туризму, національностей та
релігій Юр’ївської райдержадміністрації
Версія для друку Написати листа

Про цей сайт | Запитання | Адміністратор