www.yuryev-rn.dp.gov.ua
ГОЛОВНА СТОРІНКА МАПА САЙТУ ДОПОМОГА Понеділок, 23 квітня 2018 року
Що нового на сайті ?

Архів публікацій
Юр’ївський район >> Новини
Книги оживають на екрані
Версія для друку Написати листа

Українське кіно – перлина національної культури, вияв нашої національної ментальності, вміння відтворити красу свого життя у кінематографії. Україна пишається іменами, які знає весь світ – О. Довженко, С. Параджанов, І. Миколайчук, А. Бучма, Л. Биков, Ю. Іллєнко.

Ці імена викликають захоплення не одного покоління, титрами проходять через усе життя народу, несучи потужну енергетику, сконцентровану в геніальних картинах.

Напередодні Дня українського кіно, який відзначається цього року 10 вересня Юр’ївська ЦРБ запросила своїх користувачів на перегляд «Книги оживають на екрані». Працівники бібліотеки розповіли, що перше українське кіно зняли у 1896 році у місті Харкові, а першим оператором кіно був фотограф Альфред Федецький. Королевою екрану дореволюційного кіно була Віра Холодна, яка народилася в Полтаві і багато знімалася в Одесі. А у 1928 році в Україні відкрили Київську кінофабрику, яка згодом була названа на честь Олександра Довженка.

Зацікавлені глядачі із задоволенням переглянули кадри фільмів українського кінематографу - «Тіні забутих предків», «Лесная песня. Мавка» та поринули у світ віртуальних образів.

Шанувальники літератури познайомилися з героями улюблених книг, що ожили на екрані. З цікавістю присутні слухали розповідь про історію екранізації творів, про кумедні, іноді і містичні випадки на знімальних майданчиках. Прийняли активну участь у мультимедійній вікторині «Книга в кадрі».

Кінематограф – один з найгеніальніших та найоригінальніших винаходів людства. Його величавість,значимість, енергетика та магнетизм продовжують і надалі дивувати глядача, пропонуючи всім чарівні мандрівки в безмежні простори його фантазії.


Касянчук О.М., завідуюча відділом обслуговування Юр’ївської ЦРБ
Версія для друку Написати листа

Про цей сайт | Запитання | Адміністратор