www.yuryev-rn.dp.gov.ua
ГОЛОВНА СТОРІНКА МАПА САЙТУ ДОПОМОГА П'ятниця, 20 квітня 2018 року
Що нового на сайті ?

Архів публікацій
Юр’ївський район >> Новини
НА ШЛЯХУ ПОСТІЙНОГО РОЗВИТКУ
Версія для друку Написати листа

Підвищення іміджу школи та професії учителя стають сьогодні першочерговим завданням і пріоритетним напрямком освітян Юр’ївського району, адже саме освіта є основою розвитку нації і держави, стратегічним ресурсом та запорукою майбутнього України.
2016/2017 навчальний рік наближається до завершення. Незабаром весняні канікули, а попереду відповідальна пора семестрових та підсумкових контрольних робіт, державних підсумкових атестацій, зовнішнього незалежного оцінювання. Найбільша відповідальність за якість освіти, за вміння постійно вдосконалювати навчально-виховний процес та створювати для кожної дитини такі умови, де вона могла б самореалізуватись як особистість, покладається саме на педагогів.
Існують таких два поняття - "дія" і "результат".
Дія – це певні операції, конкретні заходи, це засіб для досягнення мети . Результат – це кінцевий підсумок, заради якого і здійснюва­лись операції, це рівень знань, умінь і навичок учнів, їх вихованість, загальнокультурна підготовка, ступінь самостійності та ін.
Сьогодні ми всі, своїми діями працюємо на результат. Ставимо перед собою цілі і завдання, які направлені на виховання нового українського громадянина з його індивідуальними задатками та здібностями, згідно чинного законодавства, Національної стратегії розвитку освіти в Україні на 2012 -2021 роки, Концепції нової української школи, плану роботи відділу освіти, молоді та спорту Юр’ївської райдержадміністрації на 2017 рік, затвердженого на березневій колегії відділу освіти, молоді та спорту.
Ключовими напрямами нашої роботи визначено забезпечення доступної та якісної освіти через розвиток мережі навчальних закладів відповідно до потреб району, упровадження нових Державних стандартів початкової, базової та повної загальної середньої освіти в ЗНЗ району, стовідсоткове забезпечення учнів 4-х та 7-х класів підручниками відповідно до нових Державних стандартів початкової та базової освіти, створення оптимальних умов для забезпечення неперервної освіти педагогічних працівників системи дошкільної та загальної середньої освіти району шляхом поширення дистанційної освіти, удосконалення діяльності психологічної служби району через урізноманітнення форм психологічного супроводу, впровадження нових Державних стандартів початкової, базової та повної загальної середньої освіти, запровадження новітніх інформаційних технологій у навчально-виховний процес, розширення мережі дошкільних навчальних закладів, охоплення дітей та підлітків різними формами позашкільної освіти, у тому числі й дітей пільгових категорій та девіантної поведінки.
У непростих демографічних та соціально-економічних умовах здійснюється модернізація мережі навчальних закладів різних типів, реорганізація і кооперація їх з метою більш ефективного використання матеріально-технічних, кадрових, фінансових та управлінських ресурсів для забезпечення доступності та якості освіти. Не базі загальноосвітніх шкіл створено шість навчально – виховних комплексів - Олександрівський, Новогригорівський, Жемчужненський, Шандрівський, Преображенський, Водянський. Створення навчально – виховних комплексів завдяки плідному співробітництву районної державної адміністрації, районної ради , депутатів всіх рівнів надає можливість відновлення існуючої школи, збереження закладів на селі та створення додаткових місць в дитячих садках.
На початку лютого рішенням сесії Юрʼївської районної ради від 03.02.2017 № 136-13/УІІ була створена Юрʼївська опорна школа та її філії. Головними завданнями опорного закладу та його філій Жемчужненської та Новогригорівської визначено осучаснення, концентрація та ефективне використання наявних ресурсів, їх спрямування на задоволення освітніх потреб учнів та вихованців, створення єдиної системи виховної роботи. Прийняттю рішення про створення опорної школи передувала широка інформаційна та роз’яснювальна робота на всіх рівнях, відділом освіти, молоді та спорту райдержадміністрації був проведений конкурс на кращий проект опорної школи. Тільки завдяки спільним діям районної державної адміністрації, районної ради, депутатського корпусу районної ради, відділу освіти, молоді та спорту з нового навчального року відкриє двері нова модель української школи - Юрʼївська опорна школа.
Відповідальним етапом для освітян району стало проведення в районі І та ІІ етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад і турнірів з базових дисциплін, з метою пошуку, підтримки, розвитку творчого потенціалу обдарованої молоді району за завданнями, розробленими шкільними методичними об’єднаннями та наданими Дніпропетровським обласним інститутом післядипломної педагогічної освіти.
Всього прийняло участь в учнівських олімпіадах 379 учнів району. Переможцями визначено 31 учень. За підсумками ІІ туру ( районного) найбільшу кількість призових місць вибороли :
І місце - Юрʼївська ЗОШ - 12 місць, Чаплинська ЗОШ -12 місць, Водянський НВК -6 місць.
ІІ місце – Олександрівський НВК – 9 місць, Юрʼївська ЗОШ-7 місць, Чаплинська ЗОШ -6 місць.
ІІІ місце - Нововʼязівська ЗОШ- 10 місць.
Підготовка та проведення шкільних олімпіад здійснювалась вчителями з навчальних предметів, координував весь процес проведення – науково – методичний кабінет КУ «Центр з обслуговування закладів освіти» .
Протягом І семестру та частини ІІ семестру, згідно наказів начальника відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації , приділялась значна увага організації харчування учнів, стану викладання української мови та літератури, біології в загальноосвітніх навчальних закладів району , вивченню викладання профільних предметів в випускних класах шкіл району, стану викладання математики 2-4 класах, роботі шкільних бібліотек, стану позашкільної освіти, соціального захисту дітей – сиріт та позбавлених батьківського піклування.
Значно активізувалася гуманітарно-виховна робота. Учні загальноосвітніх навчальних закладів району приймають активну участь у конкурсах ″Грінвіч″, ″Колосок, ″Кенгуру″, ″Левеня″, ″Соняшник″, ″Бобер″, ″Геліантус″ , традиційно збільшує спектр можливостей учнів шкіл району.
В районному етапі обласного конкурсу ″ Об′єднаймося, брати мої ″ переможцями стали Тищенко Олександра , учениця 9 класу Новов′язівської ЗОШ. ,Володько Єва, учениця 5 класу Шандрівського НВК, Тищенко Олександра , учениця 9 класу Новов′язівської ЗОШ, Берестовська Марія, учениця 11 класу Юр′ ївської ЗШ, Балєєва Юлія, учениця 11 класу Чаплинської ЗШ, їх було відзначено подяками КПНЗ ″ Дніпропетровський обласний дитячо – юнацький кіноцентр ″Веснянка ″.
В минулому році - 76 робіт юних літераторів, художників, композиторів, прийняли участь в обласному конкурсі ″ Собори наших душ ″ .
Цікавими були роботи навчальних закладів, які приймали участь в обласному етапі Всеукраїнського конкурсу – виставці ″ Новорічна композиція″ . За активну участь були відзначені : Гришин Олександр Жемчужненський НВК, Михайленко Назар, Юр'ївська ЗОШ , Рог Євгенія Новов′ язівська ЗОШ, Рябуха Вікторія , Новоіванівська ЗШ; Зайцева Віолета Юр′ївська ЗШ.
Михайлін Максим , учень Новоіванівської ЗОШ зайняв ІІІ місце в номінації
″ Новорічний подарунок ″.
Учні нашого району постійні учасники Всеукраїнських конкурсів імені Петра Яцика, Т.Г.Шевченка.
Мусійчук Катерина( Новов′язівська ЗОШ ) , Берестовська Анастасія ( Юр′ївська ЗОШ ), Антонова Анна( Олександрівський НВК ), Балєва Юлія( Чаплинська ЗОШ ) стали переможцями обласного заочного етапу конкурсу знавців української мови імені Петра Яцика.
Учениця Чорнявщинської ЗОШ Юрченко Діана стала переможцем обласного заочного етапу Міжнародного мовно- літературного конкурсу імені Тараса Шевченка.
11 загальноосвітніх шкіл прийняли участь в дослідницькій роботі присвяченій діяльності Михайла Грушевського
За активну участь в обласному конкурсі з озеленення та благоустрою навчальних закладів ″ Школа- наш рідний дім ″в номінації ″ Музей кімнатних рослин ″ грамотами КЗО ″ Обласний еколого- натуралістичний центр дітей та учнівської молоді ″ нагороджені Новов′язівька ЗОШ , Жемчужненський НВК, Чорнявщинська ЗОШ.
За активну участь в обласному етапі Всеукраїнського конкурсу школярів та учнівської молоді ″ Вчимося заповідувати ″ нагороджені Шандрівський НВК, Чаплинська ЗОШ, Новов′язівська ЗОШ.
В грудні 2016 року проведено районний конкурс малюнків " Моя Україна – правова держава ", переможцями стали учні Юр′ївської ЗОШ. В конкурсі малюнків ″ Суд очима дітей ″, переможцями стали учні Юр′ївської ЗОШ , Чорнявщинської ЗОШ та Водянського НВК.
Учні нашого району прийняли участь у Всеукраїнській благодійній акції ″Назустріч мрії ″ для онкохворих дітей та дітей, які постраждали під час антитерористичної інформації, в акції ″ Хай ангели тебе оберігають″ , проведені ярмарки щодо надання допомоги пораненим бійцям, які перебувають в лікарні ім. Мєчнікова.
21 учень прийняв участь в конкурсі малюнків: ″ А у нас в квартирі газ″. Відмічені малюнки учнів Юр′ївської ЗОШ, Водянського НВК, Чорнявщинської ЗОШ
У І семестрі 2016-2017 навчального року вихованці центру технічної та народної творчості учнівської молоді прийняли участь в обласному заочному конкурсі «Кращий юний майстер народних ремесел». В номінаціях «писанкарство», «Різьба по дереву», «Петриківський розпис». В номінації «Різьба по дереву» переможцем став Старовойтов Владислав . В обласній виставці-конкурсі новорічно-різдвяних композицій, взяли участь роботи вихованців центру творчості «Стилізована новорічна ялинка», «Сюжетна композиція», «Новорічний віночок» та «Новорічний букет», з яких 2 роботи зайняли призове 1 місце: автори робіт- Линник Аліна та колектив гуртка «Декоративно-прикладного мистецтва» отримали грамоти, 2 роботи відмічено, як активних учасників. В обласному регіональному інтелектуальному конкурсі “Модель майбутнього”, тематикою якого було створення “Дитячого ігрового майданчику майбутнього”. Автори макету Недевиченко Олександра та Макарова Ксенія посіли призове 1 місце та багато іншого.
Необхідно відмітити та подякувати керівництву нашого району, депутатам всіх рівнів, за порозуміння щодо необхідності оновлення та вдосконалення освіти Юр’ївщини.
Наші навчальні заклади знаходяться на шляху постійного розвитку, ми маємо всі ресурси для реалізації поставлених державою та суспільством перед освітянами задач у сфері освіти, що передбачає поліпшення її якості, створення умов для особистого розвитку та самореалізації кожного учня, а нові кроки в розвитку освіти в нашому районі будуть пов‘язані з посиленням ролі місцевих органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, із залученням громадян до вирішення назрілих питань.


Начальник відділу освіти, молоді та спорту
Юр’ївської райдержадміністрації
КАРПЕНКО О.А.
Версія для друку Написати листа

Про цей сайт | Запитання | Адміністратор