www.yuryev-rn.dp.gov.ua
ГОЛОВНА СТОРІНКА МАПА САЙТУ ДОПОМОГА Неділя, 26 березня 2017 року
Що нового на сайті ?

Архів публікацій
Юр’ївський район >> Новини
Інформує відділ державної реєстрації райдержадміністрації
Версія для друку Написати листа
Чи може опікун продати квартиру, яка за заповітом перейшла неповнолітній дитині




Власність дітей, які не досягли повноліття, перебуває під контролем органів опіки.
Квартира не може бути продана без письмового дозволу органів опіки і піклування.

"Повна цивільна дієздатність настає в 18 років. Є поодинокі вийнятки, коли повна цивільна дієздатність може бути надана дитині раніше – в 16 років. До 14 років дитина може самостійно вчиняти лише дрібні побутові правочини (ст. 31 Цивільного кодексу України). З 14 до 18 років дитина має більше прав, але великі угоди може здійснювати тільки за згодою батьків (ст. 32 ЦКУ). Батьки є законними представниками своїх дітей і діють від їх імені та в їх інтересах. Опікун призначається тільки дитині, позбавленій батьківського піклування.

Крім того, в Україні діють органи опіки та піклування, які повинні допомагати батькам у здійсненні їх батьківських прав і обов'язків і захищати інтереси дитини.

За замовчуванням вважається, що малолітній або неповнолітній спадкоємець прийняв спадщину. Неповнолітній спадкоємець (від 14 до 18 років) може відмовитися від спадщини з дозволу батьків і органів опіки та піклування. За малолітнього спадкоємця (до 14 років) відмовитися від спадщини можуть батьки, але тільки з дозволу органів опіки. Те ж стосується і можливості розпоряджатися спадщиною: продати квартиру, яка належить дитині до 14 років, батьки зможуть тільки з письмового дозволу органів опіки і піклування. Для продажу квартири дитині віком від 14 до 18 років потрібні дозвіл батьків, а також органів опіки".


Як підприємці сплачують ЄСВ у разі припинення діяльності
ДФС в інформаційно-довідковому ресурсі "ЗІР" роз'яснила, що у разі державної реєстрації припинення підприємницької діяльності ФОП зобов’язані подати самі за себе Звіт з ЄСВ (додаток 5) із зазначенням типу форми «ліквідаційна», де останнім звітним періодом є період з дня закінчення попереднього звітного періоду до дня державної реєстрації припинення підприємницької діяльності.
Термін сплати зобов’язань, визначених ФОП у Звіті з позначкою «ліквідаційний» настає в день подання такого Звіту, відповідно ЄВ повинен бути сплачений до дати подання Звіту включно.
Крім цього, зняття з обліку платників ЄВ, зокрема ФОП в органах доходів і зборів, здійснюється контролюючими органами на підставі відомостей з реєстраційної картки, наданих державним реєстратором, після проведення передбачених законодавством перевірок платників та проведення остаточного розрахунку.
ФОП знімаються з обліку як платники ЄСВ в контролюючому органі у разі встановлення факту відсутності заборгованості зі сплати ЄВ, контроль за справлянням якого здійснюють контролюючі органи.


Начальник відділу М.А.Сумаренко
Версія для друку Написати листа

Про цей сайт | Запитання | Адміністратор