www.yuryev-rn.dp.gov.ua
ГОЛОВНА СТОРІНКА МАПА САЙТУ ДОПОМОГА Четверг, 24 травня 2018 року
Що нового на сайті ?

Архів публікацій
Юр’ївський район >> Новини
ЮР’ЇВСЬКИЙ РАЙОН ПРО ДЕЦЕНТРАЛІЗАЦІЮ ВЛАДИ
Версія для друку Написати листа

"Ми часто чуємо це довге і складне слово — децентралізація. Що це? Звідки віє вітер змін? Децентралізація в Україні неабияк дивує суспільство останніми двома роками. Звісно, що не в кожній області та регіоні вона протікає однаково. Проте позитивних моментів, коли новооб’єднані громади наділені повноваженнями, які можна реалізувати найбільш успішно та які ближче до людей - чимало.
Можливість самостійно розпоряджатися коштами бюджету громади, видача дозвільних документів та довідок в адміністративному центрі громади – такі переваги реального місцевого самоврядування обіцяє держава після проведення реформи децентралізації. За оптимістичними прогнозами завершення процесу децентралізації відбудеться до кінця 2017 року.
Реформа складна і довготривала. Ініціатива стосовно об’єднання територіальних громад повинна йти від суспільства.
В Юр’ївському районі громада Вербуватівської та Варварівської сільських рад підтримали реформу децентралізації та 18 грудня 2016 року згідно постанови ЦВК вже відбудуться вибори Варварівської сільської об’єднаної територіальної громади до якої мають увійти Вербуватівська та Варварівська сільські ради.
Зауважимо, об’єднані територіальні громади матимуть прямі стосунки з державним бюджетом на фінансову підтримку у вигляді субвенції на розвиток інфраструктури.
Україна рухається в напрямку, закріпленому в Європейській хартії місцевого самоврядування та використовуючи досвід країн Європи (передусім Польщі), декларуючи пріоритетом реформ децентралізацію з передачею повноважень на рівень територіальної громади.
Варто зазначити, що територіальні громади, які об’єднуються, залишаються самобутніми, мають свою територіальну основу, але вони об’єднуються для того, аби ефективно розв’язувати проблеми, які хвилюють людей.


Відділ організаційної роботи, контролю, з питань
інформаційної діяльності, комунікацій з
громадськістю та забезпечення доступу до
публічної інформації
апарату райдержадміністрації
Версія для друку Написати листа

Про цей сайт | Запитання | Адміністратор