www.yuryev-rn.dp.gov.ua
ГОЛОВНА СТОРІНКА МАПА САЙТУ ДОПОМОГА Середа, 23 травня 2018 року
Що нового на сайті ?

Архів публікацій
Юр’ївський район >> Новини
У Дніпрі відкрили сучасний реабілітаційний центр для дітей-аутистів, – Валентин Резніченко
Версія для друку Написати листа
У Дніпрі відкрили сучасний реабілітаційний центр для дітей-аутистів. Щороку він прийматиме близько 15 хлопчиків та дівчаток до семи років. З ними займатимуться досвідчені педагоги, які допомагатимуть соціалізуватися та підготуватися до школи. Про це повідомив голова Дніпропетровської облдержадміністрації Валентин Резніченко.


«Відкриття реабілітаційного центру для дошкільнят-аутистів довгоочікувана подія для сотень батьків області. З дітьми займатимуться професіонали, які володіють найсучаснішими методиками виховання. Для створення такого закладу з обласного бюджету було виділено понад 2 мільйони гривен, розповів голова Дніпропетровської ОДА Валентин Резніченко. Нині це перший в області державний центр для реабілітації дітей-аутистів».

Реабілітаційний центр для дошкільнят-аутистів створили при багатопрофільному навчально-реабілітаційному ресурсно-методичному центрі корекційної роботи та інклюзивного навчання у Дніпрі.

Під нього виділили окрему одноповерхову будівлю. Це була колишня трудова майстерня зі станками 30-х років. Застарілим обладнанням ніхто не користувався, а саме приміщення потребувало ремонту. Будівлю реконструювали. Утеплили фасад, полагодили покрівлю, встановили нові вікна, замінили всі комунікації. Всередині облаштували навчальні кабінети, ігрові, соляну кімнату та міні-баню.

У центрі – нові меблі, навчальні посібники та розвиваючі ігри для дітей.

Головне завдання, розповідає директор Ірина Родименко, адаптувати дітей до життя у соціумі. Навчити їх спілкуватися з іншими, розкрити потенціал та хист до якоїсь справи.

«Серед аутистів багато успішних спортсменів, музикантів, математиків. Ми допоможемо розкритися кожній дитині», розповіла Ірина Родименко.

Працюватимуть з дітьми підготовлені фахівці, які знайомі з програмами французьких та американських педагогів. Вони орієнтовані на індивідуальний підхід до кожного.

«Методики обираємо безпосередньо під час роботи з дітьми, бо діти незвичайні, їх настрій мінливий. Моторику рук та тіла розвиваємо за допомогою малювання, ліпки, виготовлення ляльок. Усі уроки проходять під музику», – розповіла викладач арт-терапії Світлана Ільїнська.

На заняттях присутні і батьки хлопчиків та дівчаток.

Олександра Сухонос приходить сюди разом з п’ятирічною донькою Алісою. Раніше вони займалися з приватними спеціалістами. Відкриттям безкоштовного центру жінка задоволена.

«Дітки-аутисти погано концентруються, швидко втомлюються та втрачають зацікавленість. Тому заняття у центрі тривають по 20 хвилин. Загалом маємо близько чотирьох «уроків» на день, – розповіла Олександра Сухонос. – Моїй дочці у центрі подобається, вона з задоволенням сюди приходить. Тут все на високому рівні – і досвідчені педагоги, і сучасний інтер’єр. Підготовка Аліси до звичайної школи стане для нас справжньою перемогою».

У центрі не лише навчають, але й консультують. Батьки можуть звертатися до центру за порадами та навчальними посібниками.

Центр знаходиться на вул. Ляшко-Попеля, 1. Телефон: (0562) 377 20 14.

На Дніпропетровщині мешкають майже 400 дітей-аутистів, понад 300 з них соціалізовано.


Цікаві ігри,


... малювання,


... власний ляльковий театр,


... корисні заняття,


... багато іграшок,


... соляна кімната,


... спортивна зала,


... дбайливі педагоги.


У Дніпрі відкрили сучасний реабілітаційний центр для дошкільнят-аутистів.


Хлопчиків та дівчаток соціалізують


... та готують до школи.


Малі не сумують навіть на перервах.


Донька з задоволенням відвідує центр, - ділиться Олександра Сухонос.


Щороку центр відвідуватимуть близько 15 дошкільнят.

Версія для друку Написати листа

Про цей сайт | Запитання | АдміністраторFile Attachment Icon
2 ... малювання,.jpg