Юр’ївський район
www.yuryev-rn.dp.gov.ua


Африканська чума свиней - одна з найбільш небезпечних хвороб свиней. Адже окрім того, що вона швидко розповсюджується, ця хвороба не лікується. Майже у 100 % випадків інфікована тварина гине. А при виявлені осередку захворювання запроваджується спеціальний режим, проводяться профілактичні заходи, і, що найбільш сумно, все поголів'я свиней знищується. У нашій країні ситуація з АЧС продовжує набирати загрозливого характеру. На сьогодні вірус розповсюдився на всю країну, крім 2 областей – Львівська та Івано-Франківська.
Не винятком стала і наша область. В Дніпропетровській області станом на кінець січня 2017 року зафіксовано 2 осередки АЧС – Криворізький та Синельниківський райони.

З метою запобігання занесення вірусу АЧС на територію Юр'ївського району Управління Держпродспоживслужби в Юр'ївському районі рекомендує:
1. Утримувати свиней в закритих, надійно ізольованих приміщеннях.
2. Не допускати вигулу свиней та їх контакт з іншими тваринами, чи сторонніми людьми.
3. Проводити щоденний огляд тварин з метою виявлення можливого захворювання.
4. Регулярно здійснювати очистку приміщень у яких утримуються свині.
5. Постійно вести боротьбу з гризунами.
6. Не допускати відвідування місць утримування свиней сторонніми особами.
7. Не купувати тварин у невстановлених для цього місцях, без супровідних ветеринарних документів,що підтверджують їх здоров’я та епізоотичне благополуччя територій їх походження.
8. Забій тварин проводити лише після передзабійного клінічного огляду спеціалістом державної служби ветеринарної медицини.
9. Реалізовувати продукти забою лише після проведення ветеринарно-санітарної експертизи.
10. Не купувати м’ясні продукти в невстановлених для цього місцях, та на стихійних ринках.
11. При виявленні ознак захворювання або при виникненні підозри на захворювання, та/або при загибелі свиней негайно повідомити Управління Держпродспоживслужби в Юр'ївському районі.
12. Не переробляти трупи свиней, та/або туші вимушено забитих свиней.
13. Не використовувати харчові відходи для годівлі тварин.
14. Не використовувати для напування тварин воду з річок, інших водойм з повільною течією що протікають через лісові масиви, в яких є дикі кабани.
15. Періодично проводити дезінфекцію приміщень, в яких утримуються свині.




ПАМЯТАЙТЕ! ЛИШЕ СУВОРЕ ДОТРИМАННЯ ЦИХ ВИМОГ ДАСТЬ МОЖЛИВІСТЬ УНИКНУТИ ВИНИКНЕННЯ ЗАХВОРЮВАННЯ ТА ВЕЛИЧЕЗНИХ ЕКОНОМІЧНИХ ЗБИТКІВ !!!




В.о. начальника Управління
Держпродспоживслужби в Юр'ївському районі М.О. Кролевецька