www.yuryev-rn.dp.gov.ua
ГОЛОВНА СТОРІНКА МАПА САЙТУ ДОПОМОГА Середа, 20 червня 2018 року
Що нового на сайті ?

Архів публікацій
Юр’ївський район >> Новини
Громадою – для громади
Версія для друку Написати листа


Населення Юр’ївського району обслуговує комунальний заклад “Юр’ївська районна централізована бібліотечна система”, яка об’єднує 16 бібліотек, з них: центральна районна бібліотека, районна бібліотека для дітей, 14 бібліотек-філій та 2 пункти видачі літератури.
Діяльність КЗ “Юр’ївська РЦБС” спрямована на виконання визначеної місії: забезпечення потенційних користувачів інформацією незалежно від місця і часу виникнення потреб шляхом здійснення оперативного і комфортного обслуговування на більш якісному рівні, впровадження нових форм роботи, активізацію інформаційної діяльності, створення гармонійного комунікаційного простору для соціального діалогу представників різних національностей, конфесій, поколінь, подолання правової незахищеності, сприяння розвитку е-урядування.
Пріоритетними напрямками роботи є забезпечення найрізноманітніших інформаційних, освітніх, дозвіллєвих запитів пересічних громадян, формування духовних цінностей через засвоєння надбань вітчизняної і світової культури, формування творчої особистості, здатної реалізувати свої природні здібності і талант, виховання патріотизму та високих моральних якостей, для чого активно використовуються різноманітні форми роботи: влаштовуються свята, майстер класи, акції, книжкові інсталяції. При бібліотеках працюють 14 клубів за інтересами різного спрямування, Центр слов’янської писемності та культури, 4 інтернет-центри. Окрім традиційних довідково-аналітичних довідок, бібліотеки, що мають доступ до мережі Інтернет, надають інтерактивні послуги, доступ до Wi-Fi, а також сканування документів. Користувачі мають можливість отримувати довідки різної тематики.
Протягом 2016 року бібліотеками скористалися 7876 користувачів, які відвідали наші заклади 58144 рази, книговидача склала 148562, проведено 1044 культурно-масових заходів, на яких було 17699 присутніх. Кількість візитів до комп’ютерів становить 12596, кількість користувачів, що скористались послугами Інтернет-центрів - 979. Користувачі бібліотек дитячого віку кожної філії змагались за звання “Найкращий читач 2016” Переможцями районного етапу Всеукраїнського конкурсу дитячого читання “Книгоманія – 2016” стали Лисунець Даша (Юр’ївська РДБ) 7 кл., Мовчанюк Лєра (Жемчужненська б-ф №4) 6 кл.
У Всеукраїнському краєзнавчому конкурсі до 25-річчя Незалежності України “Так! Я люблю Україну” прийняли участь користувачі Юр’ївської районної бібліотеки для дітей, Варварівської, Новогригорівської, Сергіївської, Вербуватівської бібліотек-філій.
Кращі поезії Машкової Тані, Явон Артема та Потєєвої Вікторії ввійшли до збірки поезій “Краю мій, барвисте Придніпров’я”, презентація якої відбулась в обласній бібліотеці для дітей.
В обласному фотоконкурсі, в рамках регіональної кампанії “Дніпропетровщина читає Дмитра Яворницького” брали участь користувачі центральної районної бібліотеки, Варварівської бібліотеки-філії №1, Водянської бібліотеки-філії №3, Жемчужненської бібліотеки-філії №4, Чернявщинської бібліотеки-філії №13, Сергіївської бібліотеки-філії №10. Робота “Працюй, працюй, допоки стане сили” нагороджена Грамотою та цінним подарунком за креативність та несподіваний ракурс (Чернявщинська б-ф №13).
З метою надання інтегрованої безоплатної правової допомоги та реалізації програм правової просвіти малозабезпечених громадян Юр’ївська центральна районна бібліотека та Павлоградський місцевий центр з надання безоплатної вторинної допомоги уклали Меморандум про спільну діяльність щодо надання безоплатної правової допомоги.
Працівники бібліотек завжди приймають участь в районних заходах і урочистостях, спільно з відділом організаційної роботи, контролю, питань інформаційної діяльності, комунікацій з громадськістю та забезпечення доступу до публічної інформації апарату райдержадміністрації щомісяця проводиться єдиний день інформування населення за визначеною тематикою. Широко відзначалось 25-річчя відновлення Юр’ївського району.
З травня 2016 року відділом комплектування та обробки документів ведеться робота по створенню електронного каталогу в програмі Ірбіс. КЗ “Юр’ївська РЦБС” є також учасником по створенню краєзнавчого електронного корпоративного каталогу “Дніпропетровщина”.
На сучасному етапі бібліотеки є центрами інформації, та переважна кількість користувачів висловлюють бажання мати більше нових надходжень, прагнуть проводити свій вільний час у сучасних комфортних умовах.
Висловлюємо щиру вдячність за небайдуже ставлення до потреб жителів своєї громади: благодійному фонду “Твій рідний край” за подароване видання бібліотекам системи “Спадкоємність поколінь: минуле й сучасність (люди й долі): триптих дослідження” А.Покуса і П.Седченко, що здійснено за фінансової підтримки Народного депутата України Нестеренка Вадима Григоровича, депутату Дніпропетровської обласної ради Буряку Івану Олександровичу за придбаний багатофункціональний пристрій для Юр’ївської центральної районної бібліотеки та подаровані книги Чорноглазівській бібліотеці-філії №14, депутатам Юр’ївської районної ради Книшу Ігорю Павловичу за передплату періодичних видань для Сергіївської бібліотеки-філії №10, Грицишину Ігорю Ярославовичу, Грицишину Руслану Ярославовичу за передплату періодичних видань для Варварівської бібліотеки-філії №1 та Жемчужненської бібліотеки-філії №4, Хохлову Василю Васильовичу за передплату періодичних видань для Чернявщинської бібліотеки-філії №13 та Чорноглазівської бібліотеки-філії №14, селищному голові Довбишу Володимиру Івановичу та депутатам Юр’ївської селищної ради за виділені кошти на придбання книг для Юр’ївської центральної районної бібліотеки, районної бібліотеки для дітей та Новогригорівської бібліотеки-філії №8, сільському голові Васецькому Івану Михайловичу та депутатам Шандрівської сільської ради за виділені кошти на придбання книг для Шандрівської бібліотеки-філії №15, сільському голові Пушкелі Ірині Володимирівні та депутатам Чернявщинської сільської ради за виділені кошти на придбання книг для Чернявщинської бібліотеки-філії №13 та Чорноглазівської бібліотеки-філії №14, сільському голові Бубир Галині Іванівні та депутатам Жемчужненської сільської ради за виділені кошти на придбання книг для Жемчужненської бібліотеки-філії №4, сільському голові Офіцеровій Надії Вікторівні та депутатам Вербуватівської сільської ради за придбані книги для Вербуватівської бібліотеки-філії №2.
Особлива подяка всім, хто подарував книги бібліотекам своєї громади: керівнику ініціативної групи Мінігулловій Т.І. за влаштовану акцію “Відродимо любов до української книги”, Зоренко Ю.В., Самоцюст О.В., Дорошок Т.Е., Бровко О.Б., Захарченко О.В., Гузь Н., Тутовій О.В., Лесніковій Н., Гринюк Л.С., Ковальчук Г.І., Плюта А., сім’ї Хорошко та колективу Юр’ївського районного центру соціальної служби сім’ї, дітей і молоді. Добрі справи прикрашають людину, а такі люди прикрашають громаду!
Запрошуємо всіх частіше відвідувати бібліотеки, адже тут є що почитати і почути, знайти і навчитись, змістовно провести свій вільний час і отримати справжнє задоволення від спілкування!


Директор КЗ “Юр’ївська РЦБС” С.В.Лобунько
Версія для друку Написати листа

Про цей сайт | Запитання | Адміністратор