Юр’ївський район
www.yuryev-rn.dp.gov.ua


Ліквідація підтоплень, очищення річок та озер, електронні декларації про відходи та екологічний сайт. Про ці та інші події з життя Дніпропетровщини під час щотижневого публічного звіту обласної влади розповів директор департаменту екології та природніх ресурсів Дніпропетровської ОДА Руслан Стрілець.


«Цьогоріч на Дніпропетровщині розпочали реалізацію 33 екопроектів. Вони зроблять комфортнішим життя понад 100 тисяч жителів регіону», – розповів головний еколог області.

Нині 9 проектів вже реалізували. Зокрема, у селищі Карнаухівка вирішили багаторічну проблему з підтопленнями.

Для очищення Дніпра до річки випустили 1,2 мільйона мальків.

На Дніпропетровщині запустили екосайт – ecoinfo.dp.ua. У ньому інформація про стан повітря, звалища і полігони області.

В Іларіоновому, а також Зеленодольській та Новоолександрівській об'єднаних територіальних громадах впроваджується пілотний проект – Стратегія поводження з твердими побутовими відходами. Цього місяця до нього приєдналося ще й Підгороднє.

Дніпропетровщина долучилася до проекту Міністерства екології та природніх ресурсів країни та внесла на інтерактивну карту сміттєзвалищ 55 таких об’єктів. Виявити їх допомагали активні мешканці області. Нині усі сміттєзвалища під контролем місцевих органів. 30% вже ліквідовано.

Дніпропетровщина першою в Україні перевела подачу декларацій про відходи в електронний вигляд. Підприємцям області розповідають, як з ними працювати. Для цього в області вже провели шість безкоштовних семінарів. Незабаром пройде ще один – у Дніпрі.

Нині через сайт e-eco.gov.ua подано 143 електронні декларації про відходи.

«Також ми вже почали підготовку проектної документації на 12 нових екопроектів. Їх плануємо реалізовувати у наступному році. Це розчищення русел річок Бакаі, Мокра Сура, Інгулець, Кільчень, Заплавка, захист від підтоплень міста Марганець, сіл Мішурін Ріг, Кам'янки, поліпшення стану та благоустрій водойм області», – розповів Руслан Стрілець.

Переглянути щотижневий публічний звіт ДніпроОДА можна за посиланням.


Ліквідація підтоплень у Карнаухівці,


... очищення річки Дніпро за допомогою мальків,


... подолання стихійних сміттєзвалищ.


Про це на традиційному публічному звіті обласної влади


... розповів головний еколог Дніпропетровщини Руслан Стрілець.

File Attachment Icon
ATT1A51V.jpg