www.yuryev-rn.dp.gov.ua
ГОЛОВНА СТОРІНКА МАПА САЙТУ ДОПОМОГА Середа, 20 червня 2018 року
Що нового на сайті ?

Архів публікацій
Юр’ївський район >> Новини
ПІСНІ НАРОДЖЕННІ СЕРЦЕМ
Версія для друку Написати листа

Кожна епоха народжує свої пісні. Пісні - це частина духовного життя народу і вони не залишають його ні в радості, ні в смутку. Вони не зникають з плином часу, а зостаються, хвилюють, тривожать душі та серця. “А пісня - це душа”.
В хвилини відпочинку між бойовими завданнями, виснажені розлукою з близькими, болем від втрат бойових побратимів, душа воїнів шукала відради в творчості. Самодіяльні пісні чутливі до подій сьогодення, переконливим прикладом цього є пісні народжені в роки Афганської війни. Пісні стали музичною біографією патріотичного, інтернаціонального подвигу радянських воїнів в Афганістані. І нехай вони не зовсім професійні, але в них звучить головне: щирість, правда і відвертість. Кожна з пісень - рядок біографії тих, хто проявляв самовідданість і героїзм далеко від рідного дому в чужій їм країні - Афганістан. Ці пісні, як свідки героїчних подій, доносять до нас велич і славу воїнів-інтернаціоналістів.
Молодь любить слухати пісні і саме мовою пісні говорили ми, зібравшись в бібліотеці на музичному дайджесті ” Ми будем вічно пам’ятати” , присвяченого Дню вшанування учасників бойових дій на території інших держав. Після кожної прослуханої пісні, присутні обговорювали її зміст, незрозумілі слова та факти з життя молодих хлопців, які виконували бойові завдання, жертвували своїм життям заради життя товариша, воду у флязі, якої залишилось на ковток цінували більше ніж будь що, писали листи своїм рідним, чекали на повернення та бачили свою домівку у снах.
Але чи доживу до щасливої миті повернення додому? «А чи побачу я ранок?» ставало питання, про що присутні дізнались з вірша Гарагана Юрія Михайловича, нашого односельця, який проходив службу в Афганістані. Ми згадали всіх : Гараган Юрій Михайлович, Грудина Віктор Якович, Жаріков Юрій Володимирович, Вовченко Микола Олександрович, Шикута Василь Корнійович, Шереметя Валерій Іванович, Крохмаль Анатолій Леонідович. І розповіді про них переплелись з піснями, які були частиною їхнього життя і служби . В піснях все їх молоде життя в далекій країні: і біль, і смуток, і радість. Це вже історія, яку краще чути тільки в піснях.
Щоб там не говорили, але нікому не дано право перекреслити відвагу і мужність тисячі хлопців, які виконували на афганській землі свій військовий обов’язок. А ми будемо вас пам’ятати - «І стає серцю тісно. Ви залишитесь, хлопці, в пісні.»

Завідуюча Чернявщинською бібліотекою-філією №13 Авдієнко
Версія для друку Написати листа

Про цей сайт | Запитання | Адміністратор