www.yuryev-rn.dp.gov.ua
ГОЛОВНА СТОРІНКА МАПА САЙТУ ДОПОМОГА Понеділок, 23 квітня 2018 року
Що нового на сайті ?

Архів публікацій
Юр’ївський район >> Новини
Відділ державної реєстрації Юр’ївської райдержадміністрації інформує..
Версія для друку Написати листа
Інформація про зареєстровані нотаріусами речові права на земельні ділянки не відображається у Державному земельному кадастрі

08.02.2017
Автор: Нотаріальна палата України

Про це наголошується у листі Нотаріальної палати України від 07.02.2017 № 8/5 до Міністерства юстиції України.


За повідомленнями нотаріусів, що надходять до Нотаріальної палати України, починаючи з 20 січня існує проблема взаємообміну інформації між Державним земельним кадастром (ДЗК) та Державним реєстром речових прав на нерухоме майно (ДРРП).


Громадяни, які набули право власності на земельні ділянки після 20 січня 2017 року (купили, прийняли в дар, успадкували тощо), наразі не можуть реалізувати своє право власності щодо розпорядження цими земельними ділянками, у зв’язку з відсутністю відомостей в ДЗК про зареєстроване за ними право власності.


Отримання витягу з ДЗК є обов'язковим при вчиненні правочинів щодо земельної ділянки (крім складання заповітів). У ньому зазначається власник та відомості про земельну ділянку, що дозволяє нотаріусу встановити належність земельної ділянки новому власнику.


Адміністраторами ДЗК та ДРРП є відповідно Міністерство аграрної політики та продовольства України та Міністерство юстиції України, які забезпечують взаємообмін інформації про зареєстровані земельні ділянки між органом державної реєстрації прав та органом, що здійснює ведення ДЗК, на підставі спільного наказу Міністерства юстиції України та Міністерства аграрної політики та продовольства України від 03 грудня 2012 року № 1779/5/748 та відповідно до Постанови КМУ від 22 лютого 2012 № 118 «Про інформаційну взаємодію органу, що здійснює ведення Державного земельного кадастру, та органу державної реєстрації прав».


Нотаріальна палата України звернулося до Міністерства юстиції України з проханням сприяти у вирішенні цієї проблеми та забезпечити технічну підтримку надання такої інформації.Начальник відділу М.А.Сумаренко
Версія для друку Написати листа

Про цей сайт | Запитання | Адміністратор