www.yuryev-rn.dp.gov.ua
ГОЛОВНА СТОРІНКА МАПА САЙТУ ДОПОМОГА Неділя, 24 червня 2018 року
Що нового на сайті ?

Архів публікацій
Юр’ївський район >> Новини
Е-курс: як організувати Центр надання адмінпослуг, вчилися об'єднані громади Дніпропетровщини
Версія для друку Написати листа
Центр надання адміністративних послуг від «а» до «я». Як створити та організувати його роботу, вчилися об’єднані територіальні громади області. Протягом місяця вони пройшли освітній онлайн-курс за швейцарським проектом EGAP. У ДніпроОДА громади підвели підсумки навчання та поділилися враженнями. Усього на Дніпропетровщині майже півсотні ЦНАПів, п’ять з них – в об’єднаних громадах.

Від реєстрації нерухомості та бізнесу до приватизації землі – десятки адмінпослуг можна отримати швидко і без черг в одному місці – ЦНАПі. Жителям міст та районів уже знайомі ці переваги. Тепер вони стають ближчими і для мешканців об’єднаних територіальних громад. Люди отримують якісно нові сервіси, влада – прозорість та ефективність.

«Дніпропетровщина – перша в Україні за кількістю Центрів надання адмінпослуг. Сьогодні в області працює 49 ЦНАПів та їхніх філій, п’ять з них – в об’єднаних громадах. Позиція команди ДніпроОДА – ЦНАП повинен ефективно працювати в кожній самодостатній громаді. Усі послуги органів влади мають бути максимально наближені до людей. Щоб поширити позитивну практику, разом із європейськими партнерами організуємо для громад навчальні семінари і курси», – зазначив голова Дніпропетровської ОДА Валентин Резніченко.

Як організувати ефективну роботу ЦНАПу та забезпечити результативну взаємодію із територіальними підрозділами, громади вчилися протягом місяця дистанційно. Освітня програма складалася з трьох модулів та підсумкового тестування. Реалізувалася вона за підтримки Швейцарського агентства співробітництва в Україні та швейцарсько-українського проекту DESPRO.

«Швейцарія підтримує в Україні низку проектів, пов’язаних із децентралізацією. Один з них EGAP – електронне врядування задля підзвітності влади та участі громади. Втілюємо його спільно з Фондом «Східна Європа». Допомагаємо покращити надання адмінпослуг, розказуємо, як перевести їх в онлайн-режим. Дніпропетровська область – наш партнерський регіон. Ми підтримали 16 об’єднаних громад у створенні ЦНАПів. Надавали їм консультації, методичні рекомендації, проводили тренінги», – розказав старший радник Швейцарського бюро співробітництва в Україні Крістіан Діслер.

На підсумковій конференції у ДніпроОДА об’єднані громади ділилися враженнями від участі в проекті. Голови тергромад, керівники та працівники ЦНАПів розказали про результати роботи, виклики, успіхи та перспективи розвитку.

В Апостолівській громаді, яка об’єднала майже 20 сіл і селищ, ЦНАП працює півроку. «Практичного досвіду в нас малувато, а значить, ще треба вчитися. В нашому ЦНАПі поки що 13 послуг. Почали ми з прописки та зняття з реєстрації, архітектури та містобудування, наразі працюємо над послугами оформлення землі, реєстрації нерухомості, розміщення реклами. Тим громадам, які тільки-но стають на шлях створення Центру, раджу запастися терпінням та наполегливістю. Працювати доведеться багато», – каже виконуюча обов’язки начальника ЦНАПу Апостолівської громади Олена Мухіна.

Сьогодні на Дніпропетровщині працює 49 ЦНАПів та їхніх філій: 22 – у районах, 13 – у містах та п’ять – в об’єднаних громадах.

Контакти Центрів та перелік послуг – на сайті Регіонального віртуального офісу електронних адміністративних послуг області.


16 об'єднаних громад Дніпропетровщини пройшли онлайн-курс, як організувати роботу ЦНАПу.


Підсумки підвели у ДніпроОДА.


«Швейцарія підтримує в Україні низку проектів, пов’язаних із децентралізацією. Дніпропетровська область – наш партнерський регіон. Ми підтримали 16 об’єднаних громад у створенні ЦНАПів. Надавали їм консультації, методичні рекомендації, проводили тренінги», – розказав старший радник Швейцарського бюро співробітництва в Україні Крістіан Діслер.


За активну співпрацю представники об'єднаних громад нагородили грамотами та подяками від ДніпроОДА...


...та Швейцарського бюро співробітництва в Україні.


«Тим громадам, які тільки-но стають на шлях створення ЦНАПу, раджу запастися терпінням та наполегливістю. Працювати доведеться багато», – поділилася досвідом Олена Мухіна.
Версія для друку Написати листа

Про цей сайт | Запитання | АдміністраторFile Attachment Icon
3.jpg