www.yuryev-rn.dp.gov.ua
ГОЛОВНА СТОРІНКА МАПА САЙТУ ДОПОМОГА Неділя, 27 травня 2018 року
Що нового на сайті ?

Архів публікацій
Юр’ївський район >> Новини
День Соборності України – важлива віха в історії нашого народу
Версія для друку Написати листа

День 22 січня 1919 року ввійшов до національного календаря, як велике державне свято – День Соборності України. Саме тоді на площі перед Київською Софією відбулася подія, про яку мріяли покоління українських патріотів: на волелюдному зібранні було урочисто проголошено злуку Української народної республіки і Західноукраїнської народної республіки.
Мабуть, не випадково вказаний день збігався з річницею історичного IV Універсалу Центральної Ради, згідно з яким Українська Народна Республіка проголошувалась самостійною, незалежною державою.
Саме цій знаменній події і була присвячена година історичної пам’яті «Соборність – символ боротьби за волю», гостями і активними учасниками заходу стали учні ДНЗ «ПТУ №81», що завітали до Юр’ївської центральної районної бібліотеки.
Акцентувалась увага на історичних фактах, що передували злуці, на об’єднавчому русі, який наприкінці 1918- початку 1919 року охопив майже всю Україну. Учні переглянули відеохроніку подій, що відбувалися на Софіївській площі 22 січня 1919 року. Об'єднавча акція 1919 року залишила глибинний слід в історичній пам'яті українців.
В цьому році за ініціативи голови райдержадміністрації Вадима Петровича Золотопупа розпочато акцію «Покращимо знання української мови через вірші сучасних українських поетів». Присутні теж долучилися до цієї акції лунали вірші Л.Костенко, Г.Бідняка, С.Бурлакова та інших. А вірш Володимира Сосюри «Любіть Україну» молоді люди прочитали як гімн свідомого українця, вірш написаний в 1944 році , а звучить по-сучасному.
Протягом багатьох років Україна стогнала під владою чужоземців, але не корилася, намагалася здобути волю. І в теперішні дні, коли йде війна на Сході України, наш народ піднявся, щоб захистити свою єдність і незалежність. В ці січневі дні всі українці вшановують пам’ять героїв-кіборгів, захисників Донецького аеропорту. Учасники заходу вшанували пам’ять героїв хвилиною мовчання.
На заході демонструвалась історико-літературна книжкова виставка «Соборність – символ боротьби за волю», література якої висвітлювала цю історичну подію.
Незалежність України дає можливість кожному з нас стати господарем своєї землі, а для того, щоб ним стати, потрібно, найперше, любити землю, віддавати їй розум, серце, душу, захищати її від ворогів. Що більше буде зроблено для розбудови чесної, демократичної, вільної держави сьогодні, то краще житимемо завтра, і будемо гідними називати себе українцями.

Касянчук Ольга, завідуюча відділом обслуговування Юр’ївської центральної районної бібліотеки
Версія для друку Написати листа

Про цей сайт | Запитання | Адміністратор