Юр’ївський район
www.yuryev-rn.dp.gov.ua


Він передбачив окупацію Криму, отруєння Ющенка та довге президентство Путіна. Тепер пророкує безвіз для України. Всесвітньовідомий письменник Андрій Курков презентував у ДніпроОДА перший в Україні безвізовий роман «Шенгенська історія».

Його роман про Литву, яка отримала безвіз, про молодих литовців, які намагаються знайти щастя в шенгенській зоні, про пострадянську країну, що вступає в новий союз. «Шенгенська історія» Андрія Куркова переповідає життя трьох молодих литовських пар, які жартома після відкриття кордону рушають шукати долі в ЄС.

«Роман розповідає про типове і не зовсім серйозне ставлення молодих людей до міграції. Одночасно показує і Францію, і Англію, де відбувається дуже багато подій незнайомих пересічному читачеві. З одного боку хочу розповісти українським і європейським читачам про Литву. З іншого – українським молодим людям, чого чекаті від міграції», - розповідає автор роману Андрій Курков.

Презентація роману «Шенгенська історія» Андрія Куркова – це вже дванадцята творча зустріч у ДніпроОДА.

«Неформатна ДніпроОДА продовжує знайомити мешканців регіону зі знаковими людьми. Творчі вечори в адмінбудівлі вже збирали блогери Павло Паштет Белянський і Gorky Look, російський поет Орлуша, актор Олексій Горбунов. Тепер на Дніпропетровщині Андрій Курков», - зазначив очільник регіону Валентин Резніченко.

Серед постійних гостей творчих зустрічей у ДніпроОДА і Олена Ковальова. За фахом інженер проектувальник, не уявляє свого життя без книги. На зустрічі завжди записується заздалегідь.

«Уже втретє на зустрічі. Перший раз дуже здивувалася, що творчий вечір проходить в ДніпроОДА. Тепер приймаю це як належне. Дуже цікаво завжди виходить. Відкриваєш нові імена і знайомишся з цікавими людьми. Коли вийшла рецензія на цю книгу, мені тематика здалася дуже цікавою. Оскільки на нас чекає теж саме, то хочеться зробити якісь висновки», - зазначила Олена Ковальова.

Творча зустріч пройшла, як завжди, душевно і активно. Жителі Дніпропетровщини підготували автору десятки питань - як писався роман, чи є прототипи у героїв. Серед головних – доля України і безвіз.

«Безвізовий режим буде. Це як символ того, що українці заслужили право вільно пересуватися по Європі. Однак українці на відміну від литовців не збираються втрачати зв’язки з Україною. У нас не буде такої міграції, коли їдуть і забувають про свою країну. Ми не розчинимося», - пророкує Андрій Курков.

Андрій Курков - всесвітньовідомий український письменник, який видав 20 романів і 8 дитячих книг. Його твори перекладаються багатьма іноземними мовами. Тиражі романів сягають 150 тисяч примірників.

File Attachment Icon
ATTHB7KA.jpg