www.yuryev-rn.dp.gov.ua
ГОЛОВНА СТОРІНКА МАПА САЙТУ ДОПОМОГА Вівторок, 22 травня 2018 року
Що нового на сайті ?

Архів публікацій
Юр’ївський район >> Новини
Право є наука, про те що добре і справедливо
Версія для друку Написати листаЩорічно на початку грудня в Україні проводиться Всеукраїнський тиждень права. Тиждень права запроваджено Указом Президента України від 08 грудня 2008 р. №1149/2008 з нагоди 60-ї річниці проголошення Загальної декларації прав людини. Він проводиться у тиждень, що включає 10 грудня – День прав людини. Адже саме цього дня у 1948 році Генеральною Асамблеєю Організації Об’єднаних Націй прийнято Загальну декларацію прав людини.
Юр’ївська центральна районна бібліотека активно долучилася до проведення соціально-значимих заходів спрямованих на підвищення рівня правової культури, поширення знань про права і свободи людини і громадянина.
Підлітки доволі часто потрапляють в ситуації, коли необхідно знати як свої права так і обов’язки, як себе поводити, до кого звернутися за допомогою. Саме ці питання були розкриті на зустрічі учнів ДНЗ «ПТУ №81» з юристами Павлоградського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги. Спеціалісти центру підготували лекцію «Відповідальність і права». Мова йшла про види відповідальності громадян. На життєвих ситуаціях учням розповіли про відмінності в юридичній термінології, які є «підводними каменями» для пересічного громадянина. Учні показали високий рівень знань з правознавства і лекція плавно перейшла в діалог.
7 грудня 2016 року учнівська молодь завітала до Юр’ївської центральної районної бібліотеки на «Прогулянку сайтами органів державної влади». На сайті Президента України учні навчилися, як підтримати електронну петицію, що потрібно, щоб петицію розглянули. На сайті Верховної ради переглянули останні документи прийняті парламентарями за останній час. Зацікавили присутніх і новини з сайтів Дніпропетровської облдержадміністрації та обласної ради. Наша бібліотека є членом Всеукраїнської Мережі Пунктів доступу громадян до інформації органів влади. Завідуюча відділом обслуговування Касянчук Ольга Михайлівна розповіла про всі можливі електронні ресурси, які позбавляють громадян від зайвих черг та втрати часу. Бібліотекарі домовилися з учнями про майбутню зустріч у бібліотеці для реєстрації на зовнішнє незалежне оцінювання. Провідний бібліотекар Міщенко Ольга Володимирівна познайомила присутніх з друкованими виданнями на сторінках яких можна отримати юридичну допомогу.
Протягом Тижня права в бібліотеці діяла виставка матеріалів «Закон на стражі молоді», біля якої працівники бібліотеки надавали консультації та вели розмову про шляхи захисту громадян у сучасному суспільстві. Питання, на які бібліотекарі не знайшли відповіді, були переадресовані працівникам Павлоградського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги. Бібліотека і Центр мають угоду про співпрацю. На виставці представлено збірники законодавчих актів України та окремі найбільш актуальні в сьогоденні закони, а також номери телефонів урядових «гарячих ліній» по правовій допомозі всім категоріям громадян.
На завершення тижня пройшов брейн-ринг «Сучасне суспільство: права та обов’язки». В турнірі брали участь 4 команди – учні першого та другого курсу ДНЗ «ПТУ №81». Учасники показали свою ерудованість та компетентність у питаннях законодавства та права.
Всі заходи правового тижня були спрямовані на здобуття елементарних знань про найважливіші закони нашої держави, сприяння виробленню у людей почуття власної гідності й відповідальності за свої вчинки, поваги для закону та його вимог, а також можливість відстояти свої права і законні інтереси.

Завідуюча відділом обслуговування ЦРБ Касянчук О.М.
Версія для друку Написати листа

Про цей сайт | Запитання | Адміністратор